Beykoz Belediyesi ve Başkan Çelikbilek az beğeni alıyor!

2011 yılından bu yana Twitter'da aktif olan Beykoz Belediyesi'nin kurumsal hesabı çok az beğeni alıyor.

İnsanlar sosyal medya hesapları üzerinden gerek gündemi takip ediyor gerekse kendi yaşamının ayrıntılarını paylaşıyor. Hayatın bu denli m

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2011 yılından bu yana Twitter’da aktif olan Beykoz Belediyesi’nin kurumsal hesabı çok az beğeni alıyor.

İnsanlar sosyal medya hesapları üzerinden gerek gündemi takip ediyor gerekse kendi yaşamının ayrıntılarını paylaşıyor. Hayatın bu denli merkezinde bir hal alan sosyal medyayı hiç şüphesiz siyasiler de iyi derecede kullanıyor ya da kullanmaya çalışıyor. Zira ücretsiz bir şekilde propoganda imkanı sunan sosyal medyada Beykoz başta olmak üzere İstanbul’un 39 ilçesinin belediye başkanları da gerçekleştirdikleri hizmetleri ve katıldıkları programları paylaşarak, vatandaşla birebir iletişim kurma fırsatı yakalıyor. 

Özellikle Twitter üzerinden paylaşımların yoğun olduğu siyaset dünyasında hangi belediye başkanı daha aktif hangisi daha offline, hangisi daha çok takipçiye sahip, hangisi daha çok beğeni alıp, destek alıyor? Bütün bu soruların cevabı ise haberde saklı…

BEYKOZ AZ BEĞENİ ALIYOR

2011 yılından bu yana Twitter’da aktif olan Beykoz Belediyesi’nin kurumsal hesabı da gün içerisinde aktif paylaşım oranına sahip olmasına rağmen çok az beğeni alıyor. Ortalama olarak gönderi başına 3 beğeni alan belediyenin sosyal medya hesabının ise 21 bin takipçisi var. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise 25 bin takipçiye sahip. Gerçekleştirdiği ziyaretleri ve yapılan hizmetleri paylaşan Başkan Çelikbilek’in beğeni oranı ise gönderi başına 30 olarak dikkat çekiyor.

EN KIDEMLİSİ ZEYTİNBURNU

İstanbul’daki birçok belediye ve belediye başkanının sosyal medyadaki geçmişi 6 yılla sınırlıyken bu durum Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın için daha farklı. 9 yıldır sosyal medyadaki hesabını aktif olarak kullanan Aydın 27 bin takipçiye sahip durumda. Gün içerisinde 5’ten fazla gönderi paylaşan Aydın’ın beğeni ve etkileşim oranı ise oldukça yüksek duruyor.

KADIKÖY HEPSİNDEN İLERİDE

Belediyelerin kurumsal olarak Twitter vs gibi sosyal mecralarda yer edinmesinin ilk ateşini yakan Kadıköy Belediyesi, haliyle Twitter’ı kullanmakta da, vatandaşla olan etkileşimde de birçok belediyeden daha iyi durumda. Hatta hemen hepsinden iyi durumda desek yeridir. Paylaştığı tweetler, vatandaşlara verdiği yanıtlar Türkiye çapında şimdiye değin birçok kez haber olan belediyenin kurumsal hesabının 2 milyon takipçisi var. Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun ise 42 bin tane takipçisi bulunuyor.

ADALAR SOSYAL MEDYADA ÇOK ZAYIF

İstanbul’un sosyal medyayı en az kullanan belediyesi Adalar Belediyesi olurken hemen hemen Twitter’da hiçbir paylaşım yapmayan Belediye Başkanı ise yine Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç olarak görünüyor. Twitter’daki şahsi hesabından en son 2014 yılında paylaşım yapan Başkan Aytaç’ın takipçi sayısı ise sadece 58… Belediyenin kurumsal hesabı ise bin 514 takipçiye sahip durumda. Çok sık paylaşım yapılmayan belediyenin Twitter hesabının beğeni sayısı ile 10-15 arası olmakla sınırlı.

ARNAVUTKÖY DE CILIZ

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı da Twitter’da oldukça az bir takipçi sayısına sahip isimler arasında yer alıyor. 7 bin 655 tane takipçiye sahip olan Baltacı, sosyal medyayı ise yoğun olarak kullanmıyor. Üç günde bir paylaşım yapma oranına sahip olan Baltacı’nın yanı sıra Arnavutköy Belediyesi’nin kurumsal hesabı da 10 bin takipçiye sahip. Sık sık paylaşım yapan belediye hesabının beğeni oranı ise epey düşük.

ATAŞEHİR ORTA SEVİYEDE

Ataşehir Belediyesi de Twitter da aktif olarak yer alan belediyeler arasında yer alıyor. 60 bin takipçiye sahip belediyenin kurumsal hesabı gün içerisinde oldukça aktif paylaşımlar yapıyor. Ataşehir’de görevden alınan Battal İlgezdi’nin ise 27 bin takipçisi var. Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan İlgezdi buna rağmen sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. İlgezdi’nin yerine gelen Belediye Başkanvekili İlhami Yılmaz ise Twitter’da deyim yerindeyse yok gibi. Yılmaz’ın sadece 260 tane takipçisi
bulunuyor.

HANDAN TOPRAK EPEY AKTİF

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ise Twitter’ı oldukça aktif kullanıyor. 40 bin takipçiye sahip olan Toprak’ın, takipçi sayısı düşük olsa da paylaşım oranı bir hayli yüksek. Gün içerisinde beş gönderiden fazla paylaşım yapan Toprak’ın tweetleri de oldukça fazla etkileşim görüyor; yorum ve beğeni alıyor. Toprak gibi Avcılar Belediyesi’nin kurumsal hesabı da Twitter’da aktif görülüyor. Vatandaşların şikayet ve taleplerine birebir yanıt veren belediyenin kurumsal hesabının da 7 bin takipçisi var.

BAĞCILAR SOSYAL MEDYADA ZAYIF

Bağcılar, İstanbul’un en çok nüfusa sahip ilçesi. Fakat sosyal medyadaki varlığına bakıldığında Bağcılar Belediyesi’nin de, Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da nüfusa oranla takipçi sayısı bir hayli düşük. Sadece 25 bin takipçiye sahip olan Başkan Çağırıcı, paylaşım anlamında da zayıf kalıyor. Gün içerisinde en fazla 2 tane paylaşımda bulunan Çağırıcı’nın doğal olarak etkileşim ve beğeni oranı da düşük. Belediyenin kurumsal hesabı ise 27 bin takipçiye sahip durumda.

BAHÇELİEVLER RETWEET YAPIYOR

Sosyal medyada kendi adına en az paylaşım yapan isim ise Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu oldu. 28 bin takipçiye sahip olan Develioğlu; sosyal medya hesabından kendisi adına neredeyse hiç paylaşım yapmazken, diğer kullanıcıların tweetlerini paylaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a ait gönderileri paylaşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun yanı sıra Bahçelievler Belediyesi’nin kurumsal hesabı da sosyal medyada zayıf bir görüntü çiziyor.

KERİMOĞLU HABERLERİ PAYLAŞIYOR

Twitter’da 43 bin takipçiye sahip olan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da; sosyal medyayı oldukça aktif kullanıyor. Gün içerisinden 5’ten fazla gönderi paylaşan Kerimoğlu, gerek ilçede yapılan hizmetlere ilişkin gerekse de belediyeyle ilgili yayınlayan haberlere ilişkin paylaşımlar yapıyor. Bakırköy Belediyesi’nin ise Başkan Kerimoğlu kadar olmasa da 15 bin takipçisi bulunuyor. Vatandaşlardan gelen talep ve eleştirilere yanıt veren belediyenin kurumsal hesabı da aktif gönderilerde bulunuyor. 

BAŞAKŞEHİR AKTİF AMA TAKİPÇİSİ AZ

Başakşehir Belediyesi de Twitter’ı aktif olarak kullanan belediyelerden birisi. 26 bin takipçiye sahip belediyenin kurumsal hesabı Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun paylaşımlarını retweet yapıyor ve belediyenin hizmetlerine dair görseller paylaşıyor. Başkan Kartoğlu ise Twitter’da en az takiçiye sahip belediye başkanlarından birisi. Sadece 3 bin tane takipçisi olan Kartoğlu’nun paylaşımlarının büyük bir kısmı ise kendisine yapılan ziyaretlere ilişkin olarak görülüyor.

BAYRAMPAŞA KULLANIYOR AMA…

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de Twitter’daki takipçi sayısıyla aktif görünüyor. 12 bin 400 takipçiye sahip olan Aydıner, paylaşım noktasında ise zayıf kalıyor. Günde neredeyse sadece 1 paylaşım yapan Aydıner’in tweetleri ise oldukça az etkileşime sahip. Bayrampaşa Belediyesi’nin kurumsal hesabı ise 9 bin takipçiye sahip durumda.

BEŞİKTAŞ FAVORİ

Sosyal medyayı İstanbul’da en aktif kullanan belediyelerden birisi ise Beşiktaş Belediyesi olarak dikkat çekiyor. 160 binin üzerinde takipçiye sahip Beşiktaş Belediyesi’nin kurumsal hesabından gün içinde çok sayıda paylaşım yapılıyor. Gerek komik videolar gerekse de belediyenin hizmetlerine dair çeşitli paylaşımların yapıldığı belediyenin kurumsal hesabından vatandaşların talep ve isteklerine de cevap veriliyor. Ortalama bir gönderisi 5 beğeni alan belediyenin; eski başkanı Murat Hazinedar da birçok takipçiye sahip. 145 bin takipçisi olan Murat Hazinedar’ın yerine gelen Başkanvekili Tahir Doğaç ise sadece 287 takipçiye sahip.

İMAMOĞLU 100 BİNE YAKIN

Beylikdüzü Belediyesi ise sosyal medyanın en aktif belediyelerinden birisi. Gerek Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gerek belediyenin kurumsal hesabı üzerinden gün içinde birçok paylaşım yapılan hesapların takipçi oranı da bir hayli yüksek. İmamoğlu’nun, Twitter sayfasında 92 bin takipçi bulunurken, ay sonuna kadar takipçi oranının yüz bine ulaşması bekleniyor. Zira İmamoğlu, takipçi sayısı en çok artan belediye başkanlarından birisi olarak biliniyor. Beylikdüzü Belediyesi’nin bir diğer artısı da gene sosyal medya üzerinden hizmet veren Beylikdüzü Belediyesi TV hesabı. Belediyeye ait hizmetlerin videolarının paylaşıldığı hesap da oldukça dikkat çekiyor.

DEMİRCAN MERCEK ALTINDA

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da Twitter’da en çok takipçiye sahip belediye başkanları arasında yer alıyor. 493 bin takipçisi olan Demircan’ın gün içinde paylaştığı gönderilerse 200’den fazla beğeni alıyor, yorum alıyor. Belediyenin kurumsal hesabı ise 95 bin takipçiye sahip. Vatandaşlardan gelen istek ve taleplere yanıt veren belediye hesabı üzerinden de önemli etkileşimler oluyor.

AKGÜN ETKİLEŞİMDE İYİ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’de sosyal medyayı oldukça aktif kullanan isimlerin başında geliyor. Takipçi sayısı diğer belediye başkanlarına kıyasla düşük gibi görünse de etkileşim oranı ve aldığı geri dönüşler noktasında farkını ortaya koyan Akgün’ün 28 bin tane takipçisi var. Paylaştığı gönderilere sık sık geri dönüşler alan Akgün’ün yanı sıra Büyükçekmece Belediyesi de 18 bin takipçiye sahip olarak görünüyor. Özellikle Büyükçekmece’den sık sık manzara fotoğrafları paylaşan belediye hesabının bu gönderileri de sık sık beğeni alırken, dikkat çekenler arasında yer alıyor.

CEM KARA TWİTTER’DA YOK

Sadece 8 bin takipçisi olan Çatalca Belediyesi ise sosyal medyada cılız bir görüntü çizen belediyeler arasında yer alıyor. Şimdiye değin 3 bine yakın tweet atan belediyenin kurumlsa hesabı üzerinden belediyenin çalışmaları, plan ve programları paylaşıyor. Belediye Başkanı Cem Kara ise Twitter’da ismi aratıldığında bulunamayan bir isim. Sosyal medyadaki en etkisiz belediye başkanlarından birisi olan Kara’nın bu durumunu belediyenin kurumsal hesabının ne derece kotarabildiği ise akıllarda soru işareti yapıyor.

AHMET POYRAZ İZ PEŞİNDE

94 bin takipçisi bulunan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da Twitter’da epey aktif olan siyasi isimler arasında yer alıyor. Gün içerisinden birden fazla gönderi paylaşımında bulunan Poyraz’ın aldığı geri dönüşler ise oldukça olumlu. Güncel siyasetten, belediye hizmetlerine kadar birçok konuda paylaşımlar yapan Poyraz’ın ortalama beğeni oranı ise 300’ün üzerinde. Yine Çekmeköy Belediyesi de yerel hizmetlere dair olduğu kadar ulusal konulara da duyarlılık çağrısı yapmasıyla biliniyor. 27 bin takipçisi bulunan belediye hesabını 2 bin kişiyi ise takip altına almış durumda.

ESENLER NÜFUSUNA TERS ORANTIDA

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisi olan Esenler ise sosyal medyada zayıf kalan belediyeler arasında yer alıyor. Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun Twitter hesabında sadece 53 bin takipçisi yer alırken, 347 kişiyi ise takip ediyor. Beğeni ortalaması gün içerisinde 20 ila 40 ile sınırlı olan Göksu, vatandaşlardan ise gelen yorumları yanıtsız bırakıyor. Esenler Belediyesi’nin kurumsal sosyal medya hesabı ise Başkan Göksu’nun ki ile neredeyse eş değer. Sadece 23 bin takipçiye sahip olan Esenler Belediyesi daha çok kültür sanat faaliyetlerine ilişkin paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

ERDOĞAN’I TAKİP EDİYOR

Bağcılar’ın ardından İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Esenyurt’ta sosyal medyayı bir hayli etkisiz kullanan belediyeler arasında geliyor. 800 bine yakın nüfusu olan ilçenin belediyeye ait kurumsal hesabında sadece 79 bin takipçi bulunuyor. Daha çok Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin etkinliklerine ilişkin duyurular paylaşan hesabın etkileşim oranı ise düşük. Yine de görevinden istifa eden Necmi Kadıoğlu’nun ardından Esenyurt Belediyesi’nin sosyal medyayı çok daha aktif kullandığını söylemek mümkün. Kadıoğlu’nun Twitter’da sadece ismen bir hesabı varken ve belediyenin kurumsal hesabı da aktif olara kullanılmazken, Alatepe döneminde bu durum tam tersi olarak işlemeye başladı. Henüz yeni belediye başkanı olan Alatepe, Twitter’da 2 bin takipçiye sahip ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı takip ederek, sosyal medya hesabını oldukça aktif bir biçimde kullanıyor.

PAYLAŞIM ÇOK TAKİPÇİ YOK

Sosyal medyada oldukça fazla sayıda paylaşım yapan Eyüpsultan Belediyesi ise bunun karşılığını takipçi sayısında alabilmiş değil. Sadece 17 bin takipçiye sahip olan Eyüpsultan Belediyesi gibi Belediye Başkanı Remzi Aydın da 15 bin takipçiye sahip durumda. Takipçi sayısının düşük olması ise vatandaşla girilen etkileşimin az olmasına bağlı. Zira Eyüpsultan Belediyesi’nin kurumsal hesabı aktif olarak paylaşımlarda da bulunsa vatandaştan gelen istek ve soruları ise yanıtsız bırakıyor.

FATİH’İN DE DEĞERİ DÜŞÜK

İnternetteki aktifliği baz alan sosyal değer skalasında düşük puana sahip bir başka belediye de Fatih Belediyesi. Sadece 22 bin takipçiye sahip olan belediyenin kurumsal hesabı 7 kişiyi ise takibe almış durumda. Belediye Başkanı Mustafa Demir içinse durum biraz daha farklı. 100 bine yakın takipçiye sahip olan Demir’in iyi bir sosyal medya ekibi olduğu görülüyor. Gerek ulusal gerekse yerel gündeme ilişkin sık sık fotoğraflar ve bilgilendirmeler paylaşan Demir, şimdiye kadar 14 binden fazla gönderiyi de beğenerek, etkileşimini arttırmayı başarmış isimler arasında yer alıyor.

GOP’DA YOK GİBİ

2012 yılından bu yana sosyal medyada yer almasına rağmen geçen 6 yıl gibi geniş bir zaman diliminde hala yoğun bir takipçi skalasını yakalayamayan belediyelerden birisi de Gaziosmanpaşa Belediyesi oldu. 10 bin takipçisi bulunan belediyenin sosyal medya hesabında beğeni oranları da bir hayli düşük. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta için de benzer eleştirileri yapmak mümkün. Usta’nın takipçi sayısı sadece 14 bin 500 ile sınırlı.

GÜNGÖREN BEKLENENDEN İYİ

Sosyal medya paylaşımları ciddi manada ses getirmeyen ve ilçe halkıyla sosyal medya üzerinden etkileşimde zayıf kalan Güngören Belediyesi için ise işlerin beklenenden daha iyi gittiğini söyleyebiliriz. Kendisinden nüfus olarak büyük birçok ilçeyle kıyaslandığında eşdeğer bir takipçi sayısına sahip olduğu görülen belediyenin 11 bin, Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman’ın ise 16 bin takipçisi var.

KÜÇÜKÇEKMECE VARLA YOK ARASINDA

Küçükçekmece Belediyesi de sosyal medyada zayıf kalan belediyeler arasında yer alıyor. Belediyenin kurumsal hesabının 17 bin, Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in ise 36 bin takipçisi var. Gün içerisinde en fazla üç paylaşım yapan Başkan Karadeniz’in etkileşim oranı ise yüksek. Fakat aynı şeyi belediyenin kurumsal hesabı için söylemek mümkün değil. Daha az takipçisi olan belediyenin kurumsal hesabının vatandaştan aldığı etkileşim oranı epey bir düşük görülüyor.

SANCAKTEPE ETKİLİ KAĞITHANE ETKİSİZ

Az takipçi sayısına sahip iki ilçe; Kağıthane ve Sancaktepe buna rağmen sosyal medyayı aktif olarak kullanmayı başarıyor. Sancaktepe Belediyesi’nin 50 bin, Belediye Başkanı İsmail Erdem’inse 80 bin takipçisi bulunuyor. İlçenin sosyal medyadaki değer skalası ise Avcılar, Esenyurt, Bağcılar gibi birçok ilçeyi geride bırakıyor. Sancaktepe’nin aksine Kağıthane Belediyesi ise Twitter’daki etkisiz belediyeler arasında bulunuyor. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, 9 bin takipçiye sahip durumda, belediyenin kurumsal hesabında ise bu rakam yalnızca 17 bin.

KARTAL VE MALTEPE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

Maltepe Belediyesi ve Kartal Belediyesi ise düşük takipçi sayılarına rağmen Twitter’daki gönderileriyle isminden söz ettirmeyi sıkça başaran belediyeler arasında yer alıyor. Verem Haftası’nda paylaştığı; “Bugün bir yerde verem yarın her yerde verem” sloganıyla isminden söz ettiren Maltepe Belediyesi’nin 64 bin takipçisi bulunuyor. Yine vatandaşla birebir iletişime geçen ve belirli günlerde kullanıcılardan gelen soruları cevaplayan Belediye Başkanı Ali Kılıç da 64 bin takipçi sayısına rağmen etkileşimde oldukça başarılı. Kartal Belediyesi ise Maltepe kadar olmasa da 51 bin takipçi sayısıyla dikkat çekiyor. Belediye Başkanı Altınok Öz ise 9 bin takipçiyle az takipçi oranına sahip belediyeler arasnıda bulunuyor.

SİLİVRİ BİRBİRİNE DENK

Silivri Belediyesi ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, 12 bin kişilik takipçi listesiyle birbirini dengede tutuyor. Günlük beğeni oranı 10’u geçmeyen her iki hesabın, takipçilerden aldığı etkileşim sayısı ise bir hayli düşük görünüyor. Gün içerisinde 2’den fazla paylaşım yapan hesaplara gelen cevap sayısı ise 5’i geçmiyor.

ŞÜKRÜ GENÇLE YÜZ YÜZE

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Twitter’ı başarılı bir şekilde kullanan belediye başkanlarından birisi. Vatandaşlardan gelen soru ve taleplere birebir yanıt veren Genç’in kendisine gelen özel mesajlara yanıt verme oranı da bir hayli yüksek görünüyor. 26 bin takipçisi olan Genç’in aksine Sarıyer Belediyesi’nin kurumsal hesabının ise 18 bin takipçisi var.

SULTANGAZİ VE SULTANBEYLİ FİFTİ FİFTİ

Benzer isimleriyle sık sık karıştırılan İstanbul’un iki ilçesi Sultangazi ve Sultanbeyli’de sosyal medya konusunda sınıfta kalan belediyeler arasında yer alıyor. Daha çok gelir düzeyi düşük olan vatandaşların oturduğu her iki semtin de sosyal medyadaki karşılığı cılız görünüyor. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin 45 bin, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay 24 bin takipçiye sahip olmalarına rağmen, etkileşiim oranları ve paylaşımları düşük görülüyor. Her iki başkanın takipçi listesinde “fake” olarak nitelendirilen bot hesapların varlığı da dikkat çekiyor.

ŞİLE GÜNDE BİR KERE

Şile Belediyesi de Twitter’da neredeysek yok denebilecek belediyelerden birisi. Belediyenin kurumsal hesabında 9 bin, Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun hesabında ise 6 bin takipçi var. Her iki hesabın paylaşım oranı ise günde sadece 1 ile sınırlı. Az sayıda paylaşım yapan hesapların, kullanıcılar nezdiden de çok bir karşılığı bulunmuyor.

YANIT YOK BEĞENİ ÇOK

17 bin takipçiye sahip olan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ise gün içerisinde 3 ya da 4 gönderi paylaşımı yapıyor. Paylaşımları kullanıcılar tarafından 15-20 bandında beğeni kazanan İnönü’ye ise paylaşımlarına ilişkin neredeyse hiçbir cevap gelmiyor. Son 5 gün içinde İnönü’nün attığı tweetlere gelen yanıt oranın sadece 3 ile sınırlı olması da bunu ispatlar nitelikte. Şişli Belediyesi’nin kurumsal hesabında ise 36 bin takipçi var. 

HELAL OLSUN TUZLA

25 bin takipçiye sahip Tuzla Belediyesi vatandaşlardan sık sık cevap alıyor ve gönderileri paylaşılıyor. Son olarak Sultan Abdülhamid anmasına ilişkin etkinliğin fotoğraflarını paylaşan belediyenin kurumsal hesabına; “Helal olsun Tuzla” şeklinde yanıtlar düşüyor. Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da 85 bin takipçisiyle en çok beğeni kazanan belediye başkanları arasında.

ÜMRANİYE’DE GÜNDEM ZEYTİN DALI HAREKATI

45 bin takipçiye sahip olan Ümraniye Belediyesi ve 74 bin takipçiye sahip olan Belediye Başkanı Hasan Can ise en çok gündeme ilişkin yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor. Zeytin Dalı Harekatı’na açık bir destek veren sık sık gönderilerinde bunun vurgusunu yapan hesabın daha önceki gönderilerinde de ulusal gündeme ilişkin verilerin bulunması dikkat çekiyor.

HAFTADA 2 PAYLAŞIM

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise 42 bin takipçisi olmasına rağmen paylaşım oranı en düşük belediye başaknları arasında yer alıyor. Haftada yalnızca iki veya üç paylaşımda bulunan Türkmen’in haliyle etkileşim oranı da düşük.

GazeteDamga / Anıl Boduç

Beykoz Belediyesi ve Başkan Çelikbilek az beğeni alıyor!
Bizi Takip Edin