Beykoz Belediyesi’nde 30 kişi yüzde 100 zam aldı

Beykoz Belediyesi’nde DİSK’e bağlı 30 işçinin maaşlarına yüzde 100 zam yapılarak maaşları ortalama 38 bin TL’den 63 bin TL’ye çıktı.

Beykoz-Belediyesi’nde-30-kişi-yüzde-100-zam-aldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında belediyedeki işçi personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.

Beykoz Belediyesi’nde yapılan törende imzalar, Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler ile DİSK Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Faruk Saral tarafından atıldı. Törene DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Başkanı Ali Sönmez, belediye başkan yardımcıları, sendika ve işçi temsilcileri ile personel katıldı.

Beykoz-Belediyesi’nde-30-kişi-yüzde-100-zam-aldı

EYLÜL’DE ENFLASYON VE REFAH PAYI

İşçiler tarafından coşkuyla karşılanan yeni sözleşme kapsamında, günlük taban ücretine yüzde 100 zam yapılırken, işçi maaşları ortalama 38 bin TL’den 63 bin TL’ye çıktı.

Ayrıca işçiye Eylül Ayı’nda 6 aylık enflasyon farkı ve % 2 oranında refah payı da verilecek. Yılda 4 kez 60 günlük ikramiye, sosyal paket, yemek, eğitim ve yakacak yardımlarıyla işçinin yüzü gülecek.

2 yıllık sözleşmeden 30 işçi yararlanacak.

Beykoz-Belediyesi’nde-30-kişi-yüzde-100-zam-aldı

“İŞÇİYİ KORUYAN BİR SÖZLEŞME HAZIRLADIK”

İmza töreninde çalışanlarına hitap eden Başkan Alaattin Köseler, ülkede artan fakirleşmeye karşı işçiyi koruyan bir sözleşme hazırladıklarını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Bu enflasyonist oramda, TÜİK’in, TEFE ve TÜFE oranlarının gerçeği yansıtmadığı bir ülkede hepimizin gelirinden, kazancından eksilten bir anlayışa karşı yaşam mücadelesi veren bir toplumun bireyleriz. Hepimiz fakirleştiriliyoruz. Üretmeyen bir topum olduk. Üretim noktasında siz kıymetli işçi arkadaşlarıma büyük görevler düşüyor.”

Beykoz Belediyesi’nde 30 kişi yüzde 100 zam aldı

DİSK’le imzalanan sözleşmenin işçinin hak ettiğini rakamlardan oluştuğunu ifade eden Köseler yapılan zammın hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Beykoz-Belediyesi’nde-30-kişi-yüzde-100-zam-aldı

KÖSELER’DEN YENİ BORÇ AÇIKLAMASI

Geçen dönem belediye yönetimi tarafından Beykoz halkının sırtına yüklenen borçlara tekrar değinen Başkan Köseler şunları ifade etti;

“Beykoz’da 2000’li yıllarda taşeronlaşma olmayan bir anlayışla yönettiğimiz bu ilçede bugün geldiğimiz nokta şudur. Kamuoyuna duyurduğumuz mali tabloya sürekli itiraz ediyorlar. Aslında bu rakamlar gerçeği yansıtıyor. Kabullenmek istemeyen istemeyebilir. Seçim öncesi ihalesiz git yap dedikleri hesapta olmayan bir takım rakamlar da var. Faiz konusunda bir kalemde 24 aylık faiz işlenmiş durumda, aslında 36 aylık işlenmesi lazım. Bu şahsi bir durum değil. Beykoz Belediyesi’nin şu anki durumuyla ilgili tespittir bu. Ben toplum adında konuşuyorum.”

“EMEKTEN YANA ANLAYIŞ GERİ GELDİ”

DİSK Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Faruk Saral da emekten yana tavrı için Başkan Alaattin Köseler’e teşekkür etti.

Saral; “Bu sözleşme Başkan Alaattin Köseler’in emekten yana anlayışının Beykoz’a yeni gelmediğinin geri geldiğinin kanıtıdır. Emekçi arkadaşları mutlu eden bir sözleşme yaptık. Beraber çıktığımız bu yolda Beykoz halkının mutluluğu için hizmet vermek çok kıymetli. Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyesi’nde 30 kişi yüzde 100 zam aldı

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin