Beykoz Belediyesi'nde kadro sevinci

Beykoz Belediyesi'nde çalışan sözleşmeli 45 personelin daimi kadroya geçişi dolayısıyla bir yemek verildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı 6495 sayılı torba yasadan yararlanan 45 sözleşmeli personel daimi memur kadrosuna geçti. 

Bemb

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nde çalışan sözleşmeli 45 personelin daimi kadroya geçişi dolayısıyla bir yemek verildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayladığı 6495 sayılı torba yasadan yararlanan 45 sözleşmeli personel daimi memur kadrosuna geçti. 

Bembirsen tarafından sözleşmeli memurların daimi kadroya geçişi dolayısıyla Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde verilen öğlen yemeğine, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Bembirsen 7 No’lu Şube Başkanı Niyazi Karakoç, Bembirsen Genel Başkanı Recai Karslı, belediye başkan yardımcıları ve kadro mutluluğunu yaşan belediye personeli katıldı.

Başkan Çelikbilek: “Çok çalışırsanız Beykoz halkı sizi asla unutmaz”

Konuşmasında memur personeli kazanımları dolayısıyla kutlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hükümetin verdiği sözü yerine getirdiğini söyleyerek: “Başbakanımızın verdiği hiçbir söz geride kalmaz. Bugüne kadar bünyemizde çalışan sözleşmeli ve daimi memur arasında ayırım yapmadık. Biz bir aileyiz. Bugüne kadar sözleşmeli personelimize yılbaşı sendromu yaşatmadık. Zaten sizler buraya seçilerek geldiniz. Sizlerin yapacağınız en iyi şey çok çalışmaktır. Bugüne kadar gayretleriniz yakından takip ettim. Gayret gösterir ve çok çalışırsanız Beykoz halkı sizi ve yaptığınız hizmetleri asla unutmaz, kazandığınız haklar, sizlere, ailelerinize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

Bembirsen 7 No’lu Şube Başkanı Niyazi Karakoç ise konuşmasında sendika ve belediye arasındaki uyuma dikkat çekerek: “Göreve geldiğimiz günden beri belediyemizin kapıları bize hep açıktı. Genel merkezimizin 2009’da hükümete sunduğu çalışmayla sözleşmeli personelin kadroya geçişi gerçekleşti. Torba yasayla tüm sözleşmeli personel 657’ye geçti. Siyasi iradeye bu önemli çalışması dolayısıyla teşekkür ediyorum. Sayın belediye başkanımız sizleri daha aktif olabileceğiniz düşünerek tercih etti ve size bu görevleri verdi. Başkanımız üzerine düşeni yaptı, bundan sonrası size ait. Yeni memurluk hayatınızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.“  şeklinde konuştu.

Yılbaşı sendromu sona erdi

Bembirsen Genel Başkanı Recai Karslı ise sendikaların katılımcı demokrasilerin en önemli unsurları olduğuna değinerek şunları söyledi: “1994 yılında kurulan sendikamız sosyal sendikacılığı ilke edinmiştir, sosyal ortaklığı benimsemiştir. Yerel yönetimlerde sosyal dengeyi yaydık,  Bembirsen 2006 yılından itibaren yerel yönetimlerin kaderini değiştirdi. Sosyal denge sözleşmelerini ülke geneline yaydık. Bembirsen Türkiye’de ilk defa memurlarla toplu sözleşme yapan sendikanın adıdır. Kurum ve kuruluşların dertleriyle dertlenerek onların sevinçlerine ortak olarak bugünlere geldik.  Uzun uğraşlar sonunda memurlarımızın yılbaşı sendromunu yendik. Tüm arkadaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun

Kadroya geçen belediye personeliyle öğlen yemeğinin yenmesinin ardından sendika temsilcileri tarafından Başkan Çelikbilek’e çiçek takdim edildi.

Beykoz Belediyesi'nde kadro sevinci
Bizi Takip Edin