Beykoz Belediyesi’nden evde fizik tedavi hizmeti!

Beykoz Belediyesi tarafından hastaneye gitmekte zorluk yaşayan hastalara yönelik başlatılan “Evde Fizik Tedavi Desteği” hizmetiyle vatandaşlar eski sağlığına kavuşuyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin başlatmış olduğu ücretsiz sağlık hizmetleri bir yenisini daha eklendi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçedeki vatandaşlara sunulan evde temizlik ve kuaför hizmeti, evde çocuk gelişim desteğinin ardından ilçede bulunan vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak “Evde Fizik Tedavi Desteği” ile hastalar evlerinde sağlıklarına kavuşuyor.

Beykoz Belediyesi Evde Fizik Tedavi Hizmeti

DOKTOR RAPORU OLAN VATANDAŞLAR FAYDALANABİLİYOR

Hastanelere gidemeyecek durumda olan vatandaşların daha iyi bir yaşam kalitesi sağlamak için hayata geçirilen “Evde Fizik Tedavi Desteği” hizmetinden doktor raporu olan hastalar yaralanabiliyor.

Beykoz Belediyesi Evde Fizik Tedavi Desteği

Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta eksilme gösteren fonksiyonel hareketlerin kişiye geri kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen bir tedavi yöntemi olan fizyoterapi, diğer adıyla fizik tedavi desteğinden yatağa bağımlı ve yürümekte zorlanan, serebral palsi, hemipleji, multiple skleroz, parkinson gibi nörolojik grup hastaları faydalanabiliyor.

Beykoz Belediyesi Evde Fizik Tedavi Desteği

FİZYOTERAPİSTLER EŞLİĞİNDE

Fizyoterapiler, haftada bir kere hastayı ziyaret ederek 12 ila 16 seanstan oluşan fizyoterapi tedavisiyle vatandaşların eski sağlığına kavuşmasına yardımcı oluyor.

Beykoz Belediyesi Evde Fizik Tedavi Hizmeti

HASTA VE YAKINLARI BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Tedavi sonrası gerekli bilgilendirmeler yapılarak hasta ve yakınları bilinçlendiriliyor. Her yaş grubundan hastaya verilen bu hizmet sayesinde vatandaşlar hem sağlığına kavuşuyor hem de ailelerin yükü hafifliyor.

Beykoz Belediyesi Evde Fizik Tedavi Hizmeti

Hastaların daha kaliteli ve nitelikli vakit geçirmeleri konusunda rehberlik eden Fizyoterapistler sayesinde eski sağlığına kavuşan vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını dile getiriyor.

ÖNCELİK İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN

Beykoz’daki vatandaşlara sağlık ve yaşam becerileri kazandıracak hizmetten, ilçede ikamet eden, ihtiyaç sahibi aileler öncelikli olarak yararlanacak.

Beykoz Belediyesi Evde Fizyoterapi Desteği

DESTEK SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Başvurular, Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi’ne yapılacak.

Hastaya fizik tedaviye uygun görülürse fizik tedavi veya ortopedi doktorundan “Evde fizik tedavi görebilir” raporunu istenecek. Raporlar alındıktan sonra ise tedaviye başlanacak.

Beykoz Belediyesi Evde Fizyoterapi Desteği

Randevuyla eve gidecek olan Fizyoterapistler, haftada bir kere, her hastaya özel hazırlanan 12-16 seansı kapsayan tedavi programını uygulayacak.

Evde tedavi esnasında hasta yakınının sürece eşlik etmesi sağlanacak ve bilinçlendirilecek.

Ev ortamı uygun olmayan aileler, Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nde (AKDEM) binasında hizmet alabilecek.

BİLGİ VE KAYIT İÇİN:

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi: 444 66 61

.

.

Beykoz Belediyesi’nden evde fizik tedavi hizmeti!
Bizi Takip Edin