Beykoz Belediyesi'nden Gazeteciler Günü'ne özel gece!

10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü'nde yerel basın mensuplarını unutmayan Beykoz Belediyesi, bu önemli tarihi hamsi gecesi ile taçlandırdı.

Beykoz Belediyesi, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle yerel basın mensuplarına özel…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü’nde yerel basın mensuplarını unutmayan Beykoz Belediyesi, bu önemli tarihi hamsi gecesi ile taçlandırdı.

Beykoz Belediyesi, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle yerel basın mensuplarına özel bir gece düzenledi. Basın Danışmanı Muzaffer Topçu’nun organizasyonu ile Beytaş Hobi Bahçesi Tesisleri’nde bir araya gelen yerel basın mensupları, hem eğlencenin hem de birlikte olmanın tadını çıkardı.

Geçen sene çiğ köfte gecesi ile basın mensuplarını ağırlayan Beykoz Belediyesi, bu sene çok özel ve itinayla hazırlanmış hamsi gecesi ile basın mensuplarını ağırladı. Programından ötürü Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek geceye katılamazken, bu özel günde basın mensuplarına Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk eşlik etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehdi Eker’in basın müşavirliği görevine getirilen Beykoz Belediyesi eski Basın Danışmanı Abdurrahman Fidancı’nın da katıldığı geceye daha sonradan BEYTAŞ Genel Müdürü Yalçın Çolak’ta dahil oldu. 

Beykoz Güncel Haber, geceye Genel Yayın Yönetmeni Erdal Öztürk, Haber Müdürü Burcu Çelik, köşe yazarları Adnan Çeliker ve Süleyman Çalık ile katıldı.

Hamsinin yanı sıra fasılında yer alması geceye ayrı bir keyif katarken, herkes biraz olsun günün stresinden, koşturmacasından uzaklaşmış oldu. Böylece Beykoz Belediyesi yine hafızalara yer edecek muhteşem bir geceye de imza atmış oldu.

Güne özel düşüncelerini aktarmak üzere ilk sözü Başkan Yardımcısı Salim Öztürk aldı. Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularıyla kutlandığını belirten Öztürk; “Böyle bir güzel organizasyon içerisinde bizleri bir araya getiren ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Sizler gazetelerinizin köşelerinde mutlaka bir şeyler yazıyorsunuz, kendi değerlendirmenizle. Ama bazen ilk ağızdan olmayan haberler yayınlanıyor. Ben bunu geçen seneki kutlamamızda da dile getirmiştim. Bizlere sorun, danışın; bizler size en doğrusunu söyleyelim. Vatandaşta doğruya ulaşsın. Gününüz sadece 1 günle sınırlı kalmamak şartıyla, bütün günlerin mutlu bir şekilde, barış dolu, yalansız, kazasız ve ölümsüz haberlerin olması dileğiyle hepinizin gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra sözü alan Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’da duygularını şu sözlerle ifade etti: “Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü tebrik ediyorum. Çalışan, çalışmayan, emekli gazeteciler diye ayrılmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Gazeteciliğe emek veren tüm emektarların günü olarak kabul ediyoruz ve öyle kutluyoruz. Gazetecilik mesleğinde özellikle yarın karşılaştığımızda insanların yüzüne bakabileceğimiz çizgiyi felsefe edinin. Günlük menfaatler çerçevesinde yayın politikamızı belirlememek gerekiyor. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, temel felsefemiz ‘doğruyu yazmak’ olmalı”.

Sonrasında yerel basın mensuplarına da söz verildi. Gecede sırasıyla mikrofonu alan basın mensupları, meslektaşlarının bu özel gününü ayrıca kutlama imkanı buldu. Gecenin sonunda ayrıca basın mensuplarına küçük bir hediye Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk tarafından takdim edildi. 

Beykoz Belediyesi'nden Gazeteciler Günü'ne özel gece!
Bizi Takip Edin