Beykoz Belediyesine kayyum mu atandı!

Kayyum denince aklımıza ilk olarak batan bir şirkete devlet tarafından atanan kişi ve yönetici gelir veya yönetilen bir kuruma yine devlet eliyle atanan yöneticiler.  

Burada anlaşılıyor ki Beykoz Belediyesi o kadar kötü…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayyum denince aklımıza ilk olarak batan bir şirkete devlet tarafından atanan kişi ve yönetici gelir veya yönetilen bir kuruma yine devlet eliyle atanan yöneticiler.  

Burada anlaşılıyor ki Beykoz Belediyesi o kadar kötü yönetilmiş ki atanan Belediye Başkanı ve yöneticileri dışarıdan başka il ve ilçelerden atanmıştır.

Belediye Başkanı Zeytinburnu’ndan, yardımcıları Erzurum’dan ve Zeytinburnu’ndan, Özel Kalem ve Basın danışmanı yine Beykoz dışından yani Beykozlu olmayan profesyonel yöneticiler.  

Bir kaç sayı önce köşe yazımda belirtmiştim “Şimdi söz hakkı Beykoz halkında” diye. Beykoz halkı sözünü söyledi, kararını verdi ve kendini yönetecek Belediye Başkanı’nı seçti.  Seçilen Başkan da ekibini seçti! 

Fakat kulislerde yüksek sesle “Beykoz Belediyesine Beykozlu olmayanlar getirildi” cümleleri dillendirildi. Dışarıdan ve yabancı olunca ilk akla gelen bildiğimiz kötü yönetilen bir şirkete atanan kişi ya da kişiler geliyor. Bunun adı da kayyum oluyor!   

Beykoz Belediyesi’nin 8’inci dönemi Murat Aydın ile start verdi. 

Birçok proje ile arazide vaatler veren, Beykoz halkının güvenini alarak seçimi kazanan Murat Aydın’dan Beykoz halkı olarak BEKLENTİMİZ BÜYÜK.  

Turizm kenti olmayı bekliyoruz.

Mesela deniz turizmi. En uzun sahili olan ilçemizde sahillerimizi açmayı, sahil kenarlarında; çay bahçelerini,  mısır kazanlarını, dondurmacıları,  kestanecileri,  macuncuları, hediyelik eşyacıları, midyecileri,  kuruyemişçileri, baloncuları… vs.. Tabii ki bunlar sahilleri açabildiğinizde olacak şeyler.  

Doğa turizmi ormanlarda bungalov evler. Kendine has deniz ve doğası ile zengin. Hem şehrin içinde hem şehrin dışında zengin bir kültüre coğrafyaya sahip içindeki ender güzelliği barındıran bir ilçe. 

Beykoz tarım bölgesi dediler!  

Tarım yani organik tarımın güçlenmesi.  Destek olacağız dediler. Beykoz köylüsünü destekleyeceğiz sözü verildi.  Beklentimiz büyük. Tarla var, gübre var, tarlayı sürecek takım taklavat var, fakat köylünün ürettiğini pazarlayacak alanlarımız yok. Beklentimiz büyük dedik ya!. Umudumuz bu ürünlerimizi satmak ve köylümüze destek verecek alanlar oluşturulur.

Adını uluslararası alana duyurmuş Dünya markası olmuş Paşabahçe ürünlerimiz var. Her türlü cam ürününü üretiyoruz fakat pazarlayacak alanlarımız yok.

Yüzlerce insanımız hali hazırda çalışıyor, işliyor, üretiyor seslerini duyuran yok.  

Belki bilenlerimiz çok azınlıktadır. İlk cam Osmanlı dönemine Çubuklu’da üretildi, tesisleri de oradaydı. Çubuklu Park alanı Milli Emlak adına tescilli, orada sergilenmesi çok mümkün. İlgililere duyurulur!  

Dericilik, sayacılık hale hazırda üretim var üretiliyor geliştirmesi de çok mümkün. Cüzdan, ayakkabı, kemer, yelek gibi ürünlerin pazarlanacak alanları yok.  

Yeni seçilen belediye başkanımız sorunları incelediğini, çözmek için Cumhurbaşkanımız tarafından özel gönderildiğini defaten toplantılarda deklare etti.

Bizlerinde kendisinden beklentimizin büyük olduğunu, daha yaşanılır bir Beykoz, doğasıyla, kültürüyle deniziyle, sporuyla, festivalleriyle, iş imkanlarıyla sorunları çözülmüş bir Beykoz en büyük beklentimiz.

Kadir Geceniz ve Ramazan Bayramınızı kutlarım.

Sağlıcakla kalın.

Beykoz Belediyesine kayyum mu atandı!
Bizi Takip Edin