Beykoz Belediyesi’ni Süleymancılar mı yönetiyor?

Süleymancıların Beykoz sorumlusu Ahmet Karahan’ın, resmi görevi olmamasına rağmen Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in sürekli yanında olması dikkat çekti.

beykoz-belediyesini-suleymancilar-mi-yonetiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre, Beykoz’da Süleymancıların sorumlusu Ahmet Karahan, Kurban Bayramı’nda Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in yanında görüldü.

Haberde, Karahan’ın belediye yönetiminde etkili olduğu ileri sürülürken, Köseler’in Süleymancıların desteğiyle aday olduğu ve başkanlığa seçildiğini belirtildi.

beykoz-belediyesini-suleymancilar-mi-yonetiyor

2014’TE KÖSELER’İN LİSTESİNDEYDİ

Beykoz Belediyesi’nde 1999-2004 arasında meclis üyeliği yapan Ahmet Karahan, bu sürede Fazilet Partisi ve Anavatan Partisi üyeliği yaptı.

Karahan, Alaattin Köseler’in MHP’den belediye başkan adayı olduğu 2014 yılında MHP’den Beykoz Belediye Meclis Üyeliğine aday oldu ancak seçilemedi.

beykoz-belediyesini-suleymancilar-mi-yonetiyor

Aydınlık Gazetesi’nin haberinin devamı şu şekilde;

BELEDİYEYİ CEMAAT Mİ YÖNETİYOR?

Süleymancılara bağlı faaliyet yürüttüğü bilinen Beykoz Okul Talebelerine Yardım Derneği’nin başkanlığını yürüten Karahan’ın, Başkan Köseler’le birlikte hareket etmesi, “Belediyeyi cemaat mi yönetiyor?” sorusunu akıllara getirdi.

beykoz-belediyesini-suleymancilar-mi-yonetiyor

“SÜLEYMANCILAR ADAY YAPTI” İDDİASI

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sürecinde Alaattin Köseler’in adaylığına sosyal medyada bazı hesaplardan tepki geldi.

beykoz-belediyesini-suleymancilar-mi-yonetiyor

beykoz-belediyesini-suleymancilar-mi-yonetiyor

Sosyal medyada tanınan Tolgahan Erdoğan ve vatandaşlar, Köseler’i Süleymancıların aday yaptığını iddia etti.

Osmanlı S. Mustafa isimli hesap Alaattin Köseler ile Ahmet Karahan arasında bağ olduğu iddiasını şu sözlerle anlatmıştı:

“2017’de açılmış olan 350 takipçili bu arkadaş CHP Beykoz adayı. Kendisi 99-2004 arası ‘şansa’ belediye başkanı olmuş bir adam. Ahmet Karahan abisini çok sever. Zaten Ahmet abisi onu her dönem bir yerlerden aday yapar. MHP’den bile aday olmuşluğu var.

“Beykoz’a ve gençlere bu kadar değer verdiği için mi? Beykoz’da böyle çalışan kimi gördünüz? Alaattin dediğiniz adam mankenlik yaparken yakışıklı diye DSP aday bulamadığından yaptı. Seçildiğinde biz anlamayız belediyecilikten diyordu. 5 sene Süleymancı Ahmet Karahan yönetti onu.

“Sadece Beykoz’da sayıları artmadıysa 7 tane kaçak çalışan Süleymancıların anaokulu var. 99-2004 arasında belediyeyi yöneten Köseler değil Ahmet Karahan’dı. 2014 de Köseler’in arkasında 2. sıradaydı. Bu adamlar FETÖ’den daha tehlikeli olacaklar. Umarım bir önlem planınız vardır.

“Beykoz’da Süleymancıların emriyle imamın çocuğu yine Alaattin Köseler’i aday yaptı. Daha önce Süleymancılar Alaattin’i MHP’den de aday yapmışlardı. Süleymancılara Beykoz’da öyle bir tokat vuracağız ki Ahmet Karahan’ın aklı gidecek.”

“RESMİ GÖREVİ YOK”

Karahan’ın Köseler’in yakınında yer almasıyla ilgili Beykoz Belediyesi yetkililerine sorularını ilettiklerini ifade edilen haberde, yetililer, Karahan’ın belediyede herhangi bir resmi görevinin olmadığını, bayramlaşma nedeniyle orada bulunduğunu belirtti.

Beykoz Belediyesi’ni Süleymancılar mı yönetiyor?

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin