Beykoz Belediyesi’nin 2020 faaliyetleri gururlandırdı!

Beykoz Belediye Meclisi’nin Nisan ayı oğlan son toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Beykoz Belediyesi’nin 2020 faaliyetleri gururlandırdı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan son toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Beykoz Belediye Meclisi, Nisan ayı olağan toplantısı Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis toplantısında Beykoz Belediyesi’nin 2020 faaliyet raporu görüşüldü. Görüşmeye geçilmeden önce meclis üyeleri, 2020 yılında yapılan çalışmalar hakkında grupları adına görüşlerini aktardı.

AYDIN HABİL: BEYKOZ’DA NEDEN BİR CEMEVİ YAPILMIYOR

İlk olarak gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Gülsüm Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na dair bilgiler vererek çocukların bayramını kutladı. MHP Meclis Üyesi Sema Asuman Meydan da partinin kurucu başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 24.yıl dönümüne dair konuşma gerçekleştirdi. Faaliyet Raporu ile ilgili konuşan CHP Grup Başkanvekili Aydın Habil, Alevi vatandaşlar için Beykoz’da neden bir Cemevi’ni hayata geçirilmediğini dile getirdi. CHP Meclis Üyesi Cemal Yavuz ise “Çavuşbaşı’ndaki yerler yüksek rakamlardan satılıyor. 297 vatandaşın bu yerleri alma imkânı yok. Fiyatlarında bir iyileştirmeye gidilmesi gerek.” ifadelerini kullandı.

CEMAL SATALOĞLU: BUGÜNLERİ DAYANIŞMA İÇİNDE AŞMALIYIZ

Faaliyet Raporu ile ilgili konuşan bir diğer kişi CHP Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu ise konuşmasında şunları söyledi; “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Salgın hastalık hayatın her alanında etkisini gösteriyor. Salgının toplum üzerinde yaratmış olduğu yaraları sarma noktasında yerel yönetimler ön planda. Ülkemizin genel ekonomik sorunları, maliyetlerin yükselmesi, halktaki hizmet beklentilerinin artması ile birlikte yerel idarelerin büyük bir bölümü finansman zorluğu çekmektedir. Bu nedenle kaynakların savruk harcanmaması önemlidir. Bankadaki para hızla erimeye devam ediyor. Sayın Başkan 5 yılda 15 yıl hizmet derken aslında 5 yılda 15 yıldan daha fazla harcama yaparak parayı bitireceğiz demek istedi. Para bitti bitecek…Beykoz’un kronikleşen sorunlarını parklar yaparak çözemezsiniz. Bankada 2B’den gelirler var harcayalım anlayışı ile belediyeyi yönetiyorsunuz. Beykoz’un otopark sorununu çözeceğiz dediniz, bağımlılıkla mücadele edeceğiz dediniz, tam kapasiteli hastane yapacağız dediniz sorunlar aynen yerinde duruyor. Siyaset üstü bir konumuz var. Bu konu hepimizin ortak sorunudur. Pandemi dönemi geçiriyoruz. Gelin sosyal yardım bütçelerini artıralım. Bugünleri birlikte dayanışma içinde aşmalıyız.”

MANOLYA DEMİRÖREN TEKİN: 4 BİN 480 KİŞİYE SICAK YEMEK

AK Parti Grubu adına söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, 2020 faaliyetlerini şöyle anlattı; “Covid-19 hastalarına sıcak yemek yardımı yapıyoruz. Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte hareket ettik. 4 bin 480 kişiye sıcak yemek yardımı, dezenfektasyon hizmeti, korona virüs hastalarına hijyen paketi, covid-19 bilgilendirmeleri, 870 bin 410 adet maske, 20 bin adet el dezenfektanı dağıtımı yaptık. Beykoz Devlet Hastanesi’nin önünde Mobil Yemek Aracı ile doktorlara, hastane çalışanlarına ve hasta yakınlara ikramlarda bulunuyoruz. Ramazan ayı içerisinde de sahurluk, ikramlık dağıtımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. “

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BEYKOZ KART İLE ALIŞVERİŞ İMKANI

“2020 yılı içerisinde Beykoz Kart Uygulaması 45 farklı markette ihtiyaç sahiplerinin rahatça alışveriş yapabilme imkânı sağladık. Bağışta bulunan kişiler sayesinde et yardımını yapıyoruz. Hayırseverlerden gelen kıyafet yardımlarını da belediye aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Rutinde devam eden günlük sıcak yemek yardımı 247 engelli ve yaşlı bireylere iki öğün olarak teslim ediyoruz.”

 YAŞLILARIMIZ İLE BEYKOZ GEZİSİ 

“Evde Temizlik Hizmeti ile 120 engelli ve bakıma muhtaç kişiye ayda bir olmak kaydı ile bu hizmeti veriyoruz. 43 yaşlı 64 engellimize Yaşlı Gezdirme Hizmeti kapsamında Beykoz gezisi yaptık. At ile Terapi Hizmeti kapsamında haftada iki kere 215 seans ile 28 engelle öğrenciye Göllü Binicilikte at ile tedavi hizmeti verdik. Bu hizmetten ‘Ata binebilir’ heyet raporu getiren herkes faydalanabilir.”

HOŞ GELDİN BEBEK PAKETİ ULAŞTIRIYORUZ

Beykoz genelinde “Hoş geldin Bebek Paket”i ile yeni doğum yapan bütün kadınlara bu paketi ulaştırıyoruz. Kişisel Bakım Hizmet’ inde 2 bin 536 engelli ve yaşlı birey faydalandı. Pandemi sürecinde evlerinde çok fazla kalan 85 engelli birey haftada üç gün, Hobi Bahçesi altında sanat, kültür, müzik gibi birçok hizmetten faydalandı. Hayvan Rehabilitasyon Ekibi, haftanın her günü 08.30 – 21.00 arası yedi ekip olarak çalışıyor. Okullarda hayvan sevgisini aşılamak için kedi evi ve kuş evi dağıtıldı. Sokak hayvanlarının 35 farklı noktada beslenmesi yapılıyor.”

HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇILIYOR

“Mahmut Şevket Paşa’da yapımı devam eden “Hayvan Rehabilitasyon Merkezi” yakın zamanda tamamlanarak hizmete açılacak. Burada sokak hayvanlarına bir hastane hizmeti verilecek. Yaralı, hasta, kısırlaştırılması gereken hayvanlar buraya getirilecek. Tedavi edildikten sonra yine alındıkları yere bırakılacak.” 

ALTIN KARINCA ÇEVRE ÖDÜLÜ

Psikolojik Danışma Hizmeti ’nede çok fazla talep geldiğini belirten Tekin konuşmasında; 0 Atık Taksi, Ekmeğini Çöpten Çıkar, Sende Bir Kulak Ver, Temizlik Akademisi, Yeşil Okul gibi farklı projelere de imza atıldığını ifade etti. Ayrıca Beykoz Belediyesi 2020 yılı içerisinde, “Ardıç Sofrası- Topraktan Sofraya Sofradan Toprağa Sıfır Atık Hikâyesi” projesi ile Altın Karınca Çevre Ödülü’ne laik görüldüğünü söyledi.

FURKAN ÇELİKER: 1100 ÖĞRENCİYE DESTEK

AK Parti Meclis Üyesi Furkan Çeliker, “Belediye Başkanımız Beykoz’a talip olduğunda 5 yılda 10 yıllık hizmet desturu ile çıkmıştı yola. Bu cümleyi bazı arkadaşlar ironi olarak kabul etmişti. Fakat geldiğimiz noktada yapılan çalışmalar ve hizmetleri gördüğümüzde bunun bir abartı sözcüğü değil hatta eksik bir sözcük olduğunu görüyoruz.” diyerek 2020'de yapılan spor branşlardan, online spor programlarından bahsetti. Kano, hentbol, basketbol, tenis, jimnastik, atletik gibi branşlardan 1100 öğrenciye destek verildiğini de ekledi.  

SADULLAH KABAHASANOĞLU: YETKİ İBB’YE AİT

AK Parti Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu; “Bugün Beykoz’umuzun alt yapı ve üst yapı noktasında altın yılı gibi olabilecek 2020 Faaliyet Raporu görüşmelerini gerçekleştiriyoruz. İmar ve mülkiyet konusu Beykoz’un en büyük konusudur. İmar planlama mevzuatı açısından Beykoz, Öngörünüm Bölgesi, Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi ve Doğal Sit Alanları olarak 3 bölgeden oluşmaktadır. Ön görünüm alanında yetki İBB’ye ait şuanda herhangi bir faaliyet yok. Geri Görünüm ve Etkilenme Alanları 2018 Aralık ayında AK Partili Büyükşehir Belediyesi döneminde 3 etabın faaliyetleri Büyükşehir meclisinden çıktı. Çavuşbaşı ve Görele mahallelerinde etbar çalışmaları tamamlanmıştır.”

BEYKOZ’UN BU METROYA İHTİYACI 

Kabahasanoğlu şöyle devam etti; “4 dönemdir Beykoz’da AK Parti iktidarı var. Güven, istikrar, süreklilik olmasaydı bu çalışmalardan bahsedemezdik. Dünü, bugünü ve yarını olan işlerdir bunlar. Medyada gündeme gelen Beykoz Metrosu, seçim öncesi yapılan vaatler de 2019-2024 döneminde yapılacağı söylendi. Bir vatandaşımızın CİMER’e yapmış olduğu başvuru sonucunda İBB tarafından yapılan açıklamada 2029 sonrası denildi. Beykoz’un bu metroya ihtiyacı var ve birlikte bu hizmeti Beykoz’a getirmeliyiz.”

BEYKOZ’U İSTANBUL’UN ZİRVESİNE TAŞIYACAK PROJE

Son olarak “Beykoz Çayırı Millet Bahçesi” projesinden bahseden Kabahasanoğlu; “O alan Beykoz’u İstanbul’un zirvesine taşıyacak proje olacak. Pozitif bakmamız ve fırsatları görerek değerlendirmemiz lazım” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 2020 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Mecliste diğer gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.

Beykoz Belediyesi’nin 2020 faaliyetleri gururlandırdı!
Bizi Takip Edin