Beykoz Belediyespor fırtına olup esti gürledi: 37-26

THF Erkekler Hentbol Süper Ligde, Muğla temsilcisi Köyceğiz Belediyespor’u konuk eden Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımı ikinci yarıdaki etkili oyunu ile farka koştu. 37-26

Beykoz Belediyespor fırtına olup esti gürledi: 37-26
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THF Erkekler Hentbol Süper Ligde, Muğla temsilcisi Köyceğiz Belediyespor'u konuk eden Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımı ikinci yarıdaki etkili oyunu ile farka koştu. 37-26

THF Erkekler Hentbol Süper Ligde İkinci Yarının İkinci maçında Muğla temsilcisi Köyceğiz Belediyespor'u Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda konuk eden Beykoz Belediyesi GSK Hentbol Takımı ikinci yarıdaki etkili oyunu ile farka koştu. 37-26

Bu sezon yaptığı çıkış ile dikkatleri fazlası ile çeken ve zirve yarışında iddialı takımlardan olan Boğaziçi Ekibi ilk yarıda istediği t oyunu sergileyemezken ikinci yarıda seri hücumlar ile üst üste bulduğu goller ile müsabakadan galibiyetle ayrılmasını bildi. 

Karşılaşmanın en golcü ismi Ev Sahibi Takımın Gol Krallığında ilk sırada yer alan ismi Samet Kanberoğlu idi…başarılı oyuncu attığı 13 gol ile takımını farka taşıyan isimlerin başında geldi. Konuk Takımda ise İlkan etkili oyununu 8 golle süsledi. 

Öte yandan maçta talihsiz bir sakatlık anı da yaşanırken Köyceğiz Belediyespor Takımından Behçet Çimen sakatlık yaşadı. İlk müdahaleyi Beykoz Belediyesi GSK Takım Masörü Enis Gözümoğlu yaparken, Ambulans ile Beykoz Devlet Hastanesine kaldırılan oyuncuda aşil tendon kopması yaşandığı söylendi.

Maçta ilk gol Beykoz Belediyesi GSK Takımından Cemal Kütahya ile geldi, konuk ekip karşılığı Şuayip Işıldak ile verdi ve durum 1-1 oldu. Sonrasında oyunda ağırlığını hissettirmeye başlayan Ev Sahibi Takım Samet, Yurıı, Yakup Yaşar ve Cemal ile bulduğu goller ile 10.Dakikda 5-2 üstünlüğü yakaladı. 

Gününde olan Kaleci Yağız'ın kurtarışları ile karşı ataklara çıkan Boğaziçi Ekibinde sağ kanat hücumlarından üst üste boş dönmeler yaşandı. Müsabakanın 21.Dakikasında farkı kapatmayı başaran konuk takım günün çalışkan isimlerinden Alican'nın golü ile de 9-9 ile beraberliği de buldu. 

Çıkmış olduğu iki hücumda biri Ümit ile direğe takılan Beykoz Belediyespor karşısında iki hızlı hücum çıkışı yapan Köyceğiz Belediyespor Salih Aktaş ile bulduğu 2 gol ile maçta ilk kez öne geçme anları yaşadı 11-9

Ömer Faruk ve Ozan ile akabinde gelen 2 gol maçı yeniden beraberliği taşıdı 11-11. Şuayip ile bulduğu gol ile bir kez daha öne geçen Ege Temsilcisi 12-12'lik beraberliğin ardından bir daha da ne beraberlik yaşadı, ne da öne geçme anları. Devrenin son golü Cemal Kütahya ile gelince Beykoz Belediyesi GSK Takımı Soyunma Odasında 16-13 üstünlükle giden taraf oldu.

İkinci yarıda salonda tam anlamı ile maça hakim bir görüntü çizen Beykoz Belediyesi GSK Takımında bu bölümde Kaleye geçen Mehmet Emre'nin de kurtarışları her geçen dakika farkın açılmasına neden oldu. Nitekim farkın 10 gole kadar çıkması anlarında Boğaziçi Ekibinin kenar yönetimi maça tüm oyuncularını bölüm, bölüm dahil etti. Ömer Mercan ve Alper Aydın dışında tüm oyuncular rakip filelere gol atarken maç 37-26 Beykoz Belediyesi GSK Takımının üstünlüğünde tamamlandı.

Salon : Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakemler : Alpaslan Korkmaz-Bilal Karaman

Beykoz Belediyesi GSK : Yağız Öksüzcük ( Mehmet Emre-Murat Varlı ), Samet Kanberoğlu 13, Yakup Yaşar Simsar 5, Ozan Erdoğan 3, Cemal Kütahya 4, Tahir İlkbahar 3, Çağlayan Öztürk 1, Ömer Faruk Güldal 2, Yurıı Babankov 2, Ümit Kırkayak 1, Fatih Ateş 2, Ömer Mercan, Salih Uludağ 1, Alper Aydın 

Antrenör : Mesut Ilgın

Köyceğiz Belediyespor : Memiş Mert Öztürk ( Arda Köse-Ali Aras ), Kerem Orhun Hacıoğlu 3, Şuayip Işıldak 6, Alican Göçmen 2, İlkan Keleşoğlu 8, Derin Bora Özer 2, Behçet Çimen 1, Salih Aktaş 4, Ali Arda Osmanoğulları 1, Mehmet Ali Tekin, Mehmet Bulut, Emre Tosun

Antrenör : 

İlk Devre : 16-13 ( Beykoz Belediyesi GSK )

2 Dakika Cezalılar : Cemal Kütahya ( 2 ), Tahir ilkbahar ( 2 ), Ömer Mercan, Ümit Kırkayak ( Beykoz Belediyesi GSK ), İlkan Keleşoğlu ( 2 ), Alican Göçmen, Mehmet Ali Tekin ( Köyceğiz Belediyespor )

Sarı Kartlar : Ömer Mercan, Yurıı Babankov, Ümit Kırkayak ( Beykoz Belediyesi GSK ), Behçet Çimen, Mehmet Ali Tekin ( Köyceğiz Belediyespor )

7 Metre Atışları : Samet Kanberoğlu 5 Gol ( Beykoz Belediyesi GSK ), Behçet Çimen 1 Gol, Kerem Hacıoğlu 1 Kaçırdı ( Köyceğiz Belediyespor )

 

Beykoz Belediyespor fırtına olup esti gürledi: 37-26
Bizi Takip Edin