Beykoz Belediyespor Köyceğiz'den mutlu döndü 45-30

Hentbol Branşında Bölgesel Lig etabını başarı ile 2.Ligden yoluna devam eden Beykoz Belediyespor ilk maçında 45-30 galibiyetle döndü.

Bu sezon ilk kez kurulan Hentbol Branşında Bölgesel Lig etabını başarı ile 2.Ligden…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hentbol Branşında Bölgesel Lig etabını başarı ile 2.Ligden yoluna devam eden Beykoz Belediyespor ilk maçında 45-30 galibiyetle döndü.

Bu sezon ilk kez kurulan Hentbol Branşında Bölgesel Lig etabını başarı ile 2.Ligden yoluna devam eden Beykoz Belediyespor ilk maçında 45-30 galibiyetle döndü. Muğla-Köyceğiz Spor Salonunda Köyceğiz Belediyespor ile gerçekleşen müsabakada tribünlerde boş yer bırakmayan bir izleyici topluluğu vardı.

Beykoz Belediyespor Köyceğiz Belediye deplasmanına 4 oyuncusundan yoksun giderken, müsabaka boyunca ortaya koyduğu oyun ile tribünlerdeki taraftarlarda olumlu izlenim bıraktı. Beykoz Belediyespor karşılaşmaya Kalede Selim Sever-Musa Günerler-Kaan Küçük-Refik Tugyan-Cengiz Hatırnaz-İsmail Malsevec-Tamer Turan yedilisi ile başlarken ev sahibi ekip Kalede Gökhan-Dorukhan-Ufuk-Çağlar-Server-İbrahim-Emrah’tan kurulu bir kadro ile çıktı.

İsmail Tarakçı’nn öğrencileri Refik’in kaydettiği goller ile iyi bir giriş yaparken, ev sahibi takım bu gollere Çağlar ile karşılık verdi. Milli olma rekorunu elinde bulunduran Cengiz Hatırnaz’ın yönetiminde sahaya iyi yayılan Beykoz temsilcisi özellikle atak yönünün sağ tarafını kullanmayı yeğledi. İlk 10 dakika 8-5 Beykoz Belediyespor üstünlüğünde geçildi. Maçta ilk 7 metre atışını Köyceğiz Belediyespor kazanıp Emrah ile yaptığı gollük atış sonundan 13-7 ile skor üstünlüğü Beykoz’da kaldı. 

Maçta farkı açmaya başlayan Beykoz Belediyespor takımı Musa-Uğur ve Kaan ile bulduğu goller ile 20.dakikada 20-9 ile 11 sayılık bir üstünlük yakaladı. İlk yarının bitimine 4.22 kala Emrah bir kez daha 7 metrelik atıştan golle ayrılınca skor 22-14’e geldi. Kalan dakikalarda her iki takım birer gol daha bulunca karşılaşmada ilk yarı 23-14 Beykoz Belediyespor üstünlüğünde tamamlandı.

Beykoz Belediyspor Antrenörü İsmail Tarakçı ikinci yarı ile birlikte tüm oyuncularına şans verirken bu anlarda ev sahibi takım da bulduğu goller ile farkı kapama gayretine girdi. İlk yarı başında Refik ile seri goller bulan Beykoz, ikinci yarı ile birlikte onun görevini Uğur’un üstlenmesi ile ardı, ardına goller buldu. Bu bölümde kaleci Bedrettin yaptığı kurtarışlar ile dikkatleri çeken bir başka isim oldu. 28-18 ile farkı 10 sayıya çıkaran Beykoz’a karşı Emrah ve Çağlar ile bulduğu goller ile karşılık vermeye başlayan Köyceğiz Belediyespor ikinci yarının ilk 10 dakikalık bölümünden 33-21 mağlup ayrıldı. 

Beykoz Belediyespor takımında maç boyunca takım arkadaşlarını pozisyonlara sokan onları motive eden Cengiz Hatırnaz ikinci 10 dakikada bu kez hücumda kendini göstermeye başlayıp 3 gol ile skora katkı yaptı. Bitime 3 dakika kala ilk kez 7 metre atışı kazanan Beykoz Belediyespor’da Uğur gol vuruşunu yapamazken bir sonraki atakta ise kazanılan 7 metre atışı ile Yağız’dan gelen gol skoru 44-29’a taşıdı. Maçın son iki karşılıklı atağı gol ile neticelenince maç 45-30 Beykoz Belediyespor üstünlüğünde tamamlandı.

Maçın ardından görüşlerini açıklayan Beykoz Belediyespor Hentbol Takımı Antrenörü İsmail Tarakçı Lige deplasman galibiyeti ile başlamalarının kendileri açısından güzel olduğunu söylerken, ‘Biz bu maçta tribünlerdeki izleyicilerin keyif alacağı bir müsabaka olarak baktık. Rakibimize saygı gösterdik. Kadromuzdaki tüm oyuncuları sahaya sürdük. Üniversitede sınavları olan 3 oyuncumuz ve 1 sakat oyuncumuzun yokluğunda tüm oyuncularımın performanslarını görme imkanı bulduk. Güçlü kadromuz ile İnşallah sezon sonunda 1.Lige çıkacağız‘ diye konuştu. İsmail Tarkçı bu arada Köyceğiz Belediyespor’a göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkürleri iletti.

SALON : Köyceğiz Spor Salonu

HAKEMLER : İldeniz Kaygusuz-Gökhen Adıgüzel ( İzmir )

KÖYCEĞİZ BELEDİYESPOR : Gökhan, Çağlar ( 7 Gol ), İbrahim ( 2 Gol ), Emrah ( 7 Gol ), Ufuk ( 6 Gol ), Ahmet ( 3 Gol ), Server ( 2 Gol ), Barış ( 1 Gol ), Dorukhan ( 2 Gol ) H.İbrahim, Osman Berat, Alper

BEYKOZ BELEDİYESPOR : Salim – Bedrettin ( Kaleciler )-Refik ( 11 Gol ), Kaan ( 7 Gol ), Uğur ( 7 Gol ), Musa ( 6 Gol ), İsmail ( 3 Gol )-Erdem Yağız ( 4 Gol ), Tamer ( 3 Gol ), Samet ( 1 Gol ), Cengiz Hatırnaz ( 3 Gol )

İLK YARI : 23-14

SARI KARTLAR : Musa-Kaan-Cengiz ( Beykoz Belediyespor ), İbrahim ( Köyceğiz Belediyespor )

BEYKOZ BELEDİYESPOR MEDYA İLETİŞİM

 

Beykoz Belediyespor Köyceğiz'den mutlu döndü 45-30
Bizi Takip Edin