Beykoz Belediyespor şampiyonluk için yarışacak

Beykoz Belediyespor, Hentbol Erkekler Süper Kupa final maçında yarın Beşiktaş Safi Çimento ile karşı karşıya gelecek.
  • 26.09.2023 18:01:54

Hentbol Erkekler Süper Kupa maçında yarın İstanbul'da Beykoz Belediyespor ile Beşiktaş Safi Çimento karşı karşıya gelecek.

Geçen sezon Süper Ligi şampiyon tamamlayan Beykoz Belediyespor ile Türkiye Kupası'nı alan Beşiktaş Safi Çimento, kupayı alabilmek için kozlarını paylaşacak.

Karşılaşma öncesi Beykoz Belediyesi Başantrenörü Mesut Ilgın ve takım kaptanı Çağlayan Öztürk ile Beşiktaş Safi Çimento Başantrenörü Oliver Roy Camino ve takım kaptanı Ömer Ozan Arifoğlu'nun katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

 “KAZANAN TARAF OLMAK İSTİYORUZ”

Haldun Alagaş Spor Kompleksi basın toplantı odasında düzenlenen toplantıda siyah-beyazlı ekibin güçlü bir takım olduğunu vurgulayan Beykoz Belediyesi Başantrenörü Mesut Ilgın, “Güzel bir maç olacak. Alışık olmadığımız bir sisteme karşı oynayacağız. Zor bir maç bizi bekliyor. Hiç hazırlık maçı yapmadık. Tanımadığımız bir ekip. Bu yüzden bir öngörüm yok. Ümit ediyorum yarınki maç çekişmeli ve centilmence geçecek. Kazanan taraf olmak istiyoruz.” diye konuştu.

“RAKİBİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUZ”

Beykoz Belediyespor takım kaptanı Çağlayan Öztürk ise “Beşiktaş ile oynadığımız karşılaşmalarda çok üst düzey maçlar seyrettirdik. Yine aynı şekilde keyifli bir maç olacağını düşünüyorum. Beşiktaş iyi bir oyun sergiliyor, formdalar. Rakibimize başarılar diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Beşiktaş Safi Çimento Başantrenörü Oliver Roy Camino, “Beykoz Belediyespor, son lig şampiyonu. İyi oyuncuları, antrenörleri ve ekipleri var. İyi hazırlandıklarını biliyoruz. Biz de ekip olarak iyi hazırlandık. Onların birden fazla taktiği olduğunu biliyoruz. Maçın gidişatına göre 5-0 olsun, 6-0 olsun bunlara hazırlandık. Kendimize güvenimiz tam. Beklentimiz açık, kupayı kazanmak istiyoruz.” dedi.

Beşiktaş Safi Çimento takım kaptanı Ömer Ozan Arifoğlu ise “Rakibimize saygı duyuyoruz. Güçlü bir takım. Geçen sene kaybetmiştik. Rövanşı almak istiyoruz. Yarın güzel bir maç olacağını düşünüyoruz. İyi olan kazansın.” şeklinde konuştu.

Erkekler Süper Ligi şampiyonu Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ile HDI Sigorta Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş Safi Çimento'nun karşılaşacağı Erkekler Süper Kupa müsabakası saat 19.00'da başlayacak ve TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak.

İlgili Haberler