Beykoz bilim şenliğiyle renklendi!

TÜBİTAK tarafından desteklenen ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü adına yürütülen “İstanbul Bilimle Şenleniyor” etkinliği Beykoz Sahili’nde başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜBİTAK tarafından desteklenen “İstanbul Bilimle Şenleniyor-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri” isimli TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği, Beykoz’un ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Beykoz Sahili Etkinlik alanında düzenlenen şenliğin açılış programına, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

BİLİM DALLARINA FARKINDALIK 

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı ile bilim kültürünün ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması amacıyla,  katılımcılarda çeşitli bilim dallarında farkındalık oluşturan, katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlayan ve katılımcılara bilimsel düşünme becerilerini kazandıran etkileşimli faaliyetlerin desteklenmesi hedefleniyor.

TÜBİTAK’ın desteklediği etkinlikler, öğrencilerimizin bireysel ilgileri doğrultusunda seçtikleri konuları inceleyerek hazırladıkları alt projelerle, bilimsel araştırma süreçlerini yaşayarak öğrenmelerine imkân tanıyor.

“ÖĞRENCİLERİMİZ BİLİMSEL BECERİLER GELİŞTİRİYOR”

Proje tabanlı bilimsel çalışmalara önem verdiklerini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı, “39 ilçemizi şenliğimizde bütünleştirerek geniş bir yelpazede sunduğumuz atölyelerimizle bilim-teknoloji ve toplum arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılmasını, öğrencilerimizde farkındalık oluşturarak onların bilime olan ilgilerini artırmayı, bilim okuryazarı bireyler olmaları yolunda anlamlı bir adım atmalarını sağlamak başlı başına çok değerli. Öğrencilerimiz bu etkinliklerin planlanması ve hazırlanması süreçlerinde eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme, yazılı ve sözlü sunum ile bilimsel araştırma becerilerini geliştiriyor. Öğrencilerimizin bu şenlikteki etkinliklerle yaparak-yaşayarak öğrenme kapasiteleri en üst düzeye çıkıyor .” şeklinde konuştu.

Bilim Şenliğinde, 41 Atölye çalışması, paydaş üniversite akademisyenleri tarafından 7 Söyleşi, 150 Etkinlik, Mobil Bilim Merkezi ve Planetaryum gösterisi yer alıyor.

BEYKOZ

SAHİL ETKİNLİK ALANI’NDA 

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen “İstanbul Bilimle Şenleniyor-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri” etkinlikleri 21-22 Ekim 2022 tarihlerinde saat 09:00-17:00 saatleri arasında Beykoz Sahili Etkinlik Alanında devam edecek.

Beykoz bilim şenliğiyle renklendi!
Bizi Takip Edin