Beykoz! Binali ve Murat Beyi size emanet ediyorum!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7'nci mitingini Beykoz'da yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Beykoz halkına, 24 Haziran'da verdikleri güçlü destek dolayısıyla teşekkür etti. 31 Mart'ta…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7’nci mitingini Beykoz’da yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Beykoz halkına, 24 Haziran’da verdikleri güçlü destek dolayısıyla teşekkür etti. 31 Mart’ta Beykoz’dan daha büyük destekler beklediğini aktaran Erdoğan, alanda toplanan kalabalığın coşkusunun kendilerine büyük bir coşku aşıladığını dile getirdi.

Beykoz Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Beykoz İçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz’da soğuk havaya rağmen 10 bini aşkın kişinin katıldığı miting alanına girişinde coşkuyla karşılandı. Miting öncesi vatandaşlar ve Başkan Erdoğan, Kayahan’ın ‘Bizimkisi biz aşk hikayesi’ adlı parçasını seslendirdi.

”Beykoz yeni bir rekora imza atacaktır”

Aralarındaki muhabbet ve coşkunun birilerinin adeta dizlerini titrettiğini kaydeden Erdoğan, ‘Sabah, akşam güya anket açıklıyoruz diyerek, millete psikolojik operasyon çekenlerin şimdiden yürekleri hopluyor. Anket burada. Gerçek anket, pazar günü sandıkta. Beykoz, tüm İstanbul’la beraber inşallah yeni bir rekora imza atmak için sabırsızlanıyor. Beykoz, bölücü örgütün uzantılarıyla ittifak kuranlara ders vermek için pazar gününü bekliyor. Beykoz, İstiklal Marşı’nı okumayacak kadar bu milletin değerlerinden kopuk marjinallere hadlerini bildirmek için 31 Mart’ı adeta iple çekiyor. Adalar ilçesini izlediniz değil mi? Bay Kemal’i, yanındakileri ve bir de Adalar adayını CHP’den. Adam İstiklal Marşı’nı söylemiyor. Ey Bay Kemal! Sen kimlerle yol yürüdüğünün farkında değilsin.’ diye konuştu.

“Bugünkü 7. mitingimiz Beykoz’da”

Erdoğan, bugünkü 7. mitinglerini Beykoz’da gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, ’16 Şubat’tan bu yana sadece İstanbul’da 21 ilçemizi ziyaret ettik. Türkiye genelinde ise Sivas’tan Hakkari’ye kadar, 59 ilimizin misafiri olduk. Kimseyi dışlamadan, hiç kimseyi ayırmadan, milletimizin tüm fertleriyle kucaklaştık, dertleştik, hasret giderdik. 50 gün boyunca muhalefetin yaptığı gibi meydanları iftira kürsüsüne çevirmedik. Sadece eserlerimizi anlattık. Devam eden projelerimizin hangi aşamada olduğunu, ne zaman biteceklerini, insanlarımıza izah ettik. Vatandaşlarımızın bizden beklentilerini, taleplerini, şikayetlerini de tek tek not ettik. Eksikleri, hataları bizzat sahada yerinde tespit etme imkanı bulduk.’ ifadelerini kullandı.

“Beykoz, 31 Mart’ta sandığa sahip çıkıyor muyuz”

Milletten, ellerini vicdanına koyup, son 25 yılda İstanbul’a, son 17 yılda Türkiye’ye yapılan hizmetlerin ışığında oylarını kullanmasını isteyen Erdoğan, ‘Bilhassa Kürt kardeşlerimden oylarını çantada keklik görüp, sağa sola pazarlayan köksüzlere esaslı bir ders vermelerini istiyorum. Bunun için şimdi sizlerden bir söz almayı arzu ediyorum. Beykoz, 31 Mart’ta sandığa sahip çıkıyor muyuz? Beykoz, 31 Mart’ta ülkemize sahip çıkıyor muyuz? Beykoz, 31 Mart’ta ezanımıza, bayrağımıza, İstiklal Marşımıza sahip çıkıyor muyuz? Beykoz, 31 Mart’ta memleket işi, gönül işi diyor muyuz? Beykoz, 31 Mart’ta mührü gönül belediyeciliğine vuruyor muyuz?’ diye konuştu.

“Halkımı aldatmak isteyen bu cahillere pazar günü öyle bir ders verin ki”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek 4,5 yıllık dönemde tüm bu meselelerin üzerine gideceklerini, ekonomiden ticarete, siyasetten yatırımlara kadar, yaşanan tüm aksaklıkları, problemleri çözmeye çalışacaklarını belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve diğer CHP’lilerin ‘Ekonomi çok kötü. Ekonomiyi çözeceğiz.’ dediğini aktaran Erdoğan, ‘Biz yerel seçim yapıyoruz. Yerel seçimde sen hangi ekonomiyi çözeceksin? Sende ekonominin hangi anahtarı var? Sen yerel seçimde bir defa personelinin maaşını nasıl ödeyeceksin onu konuş. Ekonominin şu anda dümeninde ben varım ben, devletin başkanı olarak ben varım, kabinem var. Senin ekonomiyle ilgili yapacak bir şeyin yok ki. Bu yerel yönetim seçimi. Kimi aldatıyorsun? Onun için benim vatandaşımı, halkımı aldatmak isteyen bu cahillere pazar günü öyle bir ders verin ki… ‘Biz size bu ülkeyi emanet edemeyiz’, bunu demeniz lazım.’ değerlendirmesinde bulundu.

‘Arapça yazdığı zaman niye rahatsız oluyorsun?’

Son 17 yılda olduğu gibi el birliğiyle oynanan oyunları bertaraf edeceklerini anlatan Erdoğan, ‘Fatih’te adayları çıkmış, ne diyor? ‘Şuraya bak, üzerinde Arapça yazıyor, beğendin mi?’ diyor. Lafa bak, ahlaksıza bak, terbiyesize bak. İngilizce yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığı zaman niye rahatsız oluyorsun? Fransızca yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığı zaman niye rahatsız oluyorsun?’ dedi.

“Eşek vezir olmuş katır silahtar”

Erdoğan, Arapça’nın beynelmilel bir dil olduğuna dikkati çekerek, ‘Birleşmiş Milletler’in statüsünde olan bir dildir. Senin bunlardan bir defa haberin yok. Bu cahiller şu anda Fatih’te belediye başkan adayı, sözde İYİ Parti’den. Ne günlere kaldık aman Yarabbi. Hani yine Ziya Paşa’nın güzel bir sözü var, ‘Ne günlere kaldık ey Gazi Hünkar/Eşek vezir olmuş katır silahtar.’ Ben söylemiyorum, Ziya Paşa söylüyor. İşte bunu CHP’nin başındaki zat gibi, genel müdürlüğü döneminde SSK’yı batırmış birisi olarak değil Türkiye’yi son 17 yılda 3,5 kat büyütmüş bir siyasetçi ve devlet adamı olarak söylüyorum. Bunu CHP’nin başındaki zat gibi, 9 yılda 9 seçim kaybetmiş birisi olarak değil, sizlerin desteğiyle 17 yılda 14 seçim zaferi yaşamış bir siyasetçi olarak ifade ediyorum.’ diye konuştu.

‘1 numara olduk’

Girdikleri her seçimi kazandıklarını dile getiren Erdoğan, şunları söyledi: ‘Partimizi kurduk, 16 ay sonra girdiğimiz seçimde 1 numara olduk ve parlamentonun yüzde 63’ünü biz aldık. Bunu CHP’nin başındaki zat gibi 15 Temmuz gecesi tankları görünce FETÖ’cülerin yardımıyla tankların arasından kaçırdılar, Bakırköy Belediyesi’ne götürdüler. Ne dedi biliyor musunuz açıklamasında, ‘Otellerde yer bulamadığımız için Bakırköy Belediyesi’ne gittik.’ Kahveyi orada yudumladı ve darbeyi de oradan izledi. Saat 23.15, Bay Kemal, Atatürk Havalimanı’na geldi. Ben de 01.15’te Atatürk Havalimanı’na indim. On binler havalimanındaydı. Ben milletimle beraber oldum. O ise kaçarak Bakırköy Belediyesi’nde kahvesini yudumladı. Kardeşlerim, önemli olan şu; ‘Bana da haber verseydiler ben de orada olurdum.’ diyor. On binler oraya geliyor, sen niye gelemedin? Korkak, ürkek… Bunlardan bir şey olmaz. Bunlara bu vatan teslim edilmez ve bizler ekonomide, ulaşımda, sağlıkta, tarımda, eğitimde, demokrasi ve özgürlüklerde cumhuriyet tarihinin en büyük reformlarına imza atmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum, Kaşgarlı Mahmut, ‘Dağ kement ile eğilmez, denizin önü kayıkla kesilmez.’ diyor.

Beykoz pazar günü sandıkları patlatıyor mu?

Erdoğan, meydana kurulan ekranda HDP’lilerin görüntülerini izlettikten sonra şu değerlendirmelerde bulundu: ‘Bu adam aslında Kürt değil, ne idüğü belirsiz. Kürtler adına konuştuğunu söylüyor. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Türkiye’de Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu, Ege ve Marmara var. Ama Kürdistan diye bir bölge yok. Kürdistan’a mı gitmek istiyorsun? Irak’ın kuzeyinde var. Seninle beraber terör sevicilerini de yanına al hep birlikte defolun ortaya gidin. Ama bu toprakları bölemeyeceksiniz. Burayı sizlere böldürmeyiz. 780 bin kilometrekareyle haydi bakalım Rabia. Tek millet, tek bayrak, tek vatan tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. İşte mesele bu. İşte Beykoz’da şu anda bunu görüyorum. Beykoz pazar günü sandıkları patlatıyor mu? Buna hazır mıyız? Durmak yok yola devam. Her belediye için bunların eş başkan pazarlıkları var ya. Bunları merak ediyoruz. Ama bizim öyle bir derdimiz yok. Biz Cumhur İttifakı’nı kurduk. Nerede? 15 Temmuz’da, 7 Ağustos’ta Yenikapı ruhuyla kurduk. Diyorum ki ‘Ya Rab, bizim bu Cumhur İttifakı’mızı pazara kadar değil mezara kadar devamını bize göster.’ O zaman bunlar çatlayacak, patlayacak.’ 

‘Bir başkanları var bir de asıl patronları var. Nerede? Kandil’de, Pensilvanya’da’

Ümmetin parçalandığını dile getiren Erdoğan, ‘Bunların hem partilerinde hem de belediyelerinde bir resmi olarak görev yapan bir başkanları var bir de asıl patronları var. Nerede? Kandil’de, Pensilvanya’da. Ne diyor? Bölücü terör örgüt başının heykelini dikeceklermiş. Şu anda adam içeride. Öbürü ne diyor? ‘Sırtımızı YPG’ye, YPJ’ye ve PYD’ye dayadık.’ diyor. Biz nereye dayadık biliyor musunuz? Biz de sırtımız milletimize ve Allah’ımıza dayadık. Farkımız bu. Onun için evelallah partimizi kurduğumuzdan beri girdiğimiz her seçimi başarıyla kazandık. Bu pazar günü milletimizle beraber el ele Allah’ın izniyle yine kazanmak için ahdimiz var. Kazanacak mıyız? Büyükşehir ve ilçede kazanacak mıyız? Onun için de çok çalışacağız. Allah çalışana veriyor. Çalışmaya değil. Bu adamlar benim Kürt kardeşlerimi de istismar ediyor. Bunların Güneydoğu ve Doğu’da Kürt kardeşlerime götürdükleri en ufak bir hizmet yok. Biz götürdük biz.’ ifadelerini kullandı. 

“Ah Beykoz ah! Buraların dili olsa da bir konuşsa”

Birileri çıkıp ‘intikam’ diyor. Kafaya bak! Neyin intikamını alacaksın, Türkiye’yi 3,5 kat büyüttüğümüzün mü intikamını alacaksın? Bunlar üşütmüş. Kazandığımız belediyelerle beraber bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz. Her türlü pazarlıkta bunlar varlar. Hep gizli pazarlık. Koskoca İstanbul’un, Ankara’nın, İzmir’in hizmetkârı olmak her babayiğidin kârı değil. Beykoz’da sadece Beykoz’da doğanlar yaşamıyor sadece. Karadeniz’den tüm ülkemizin coğrafyası var. Ah Beykoz ah! Buralarda az top oynamadım! Beykoz Çayırı’na, Çubuklu’ya az gelmedim. Buralara top oynamaya geldim. Akrabalar da var.

“Sıkıntılarımız varsa 31 Mart’tan sonra hallederiz”

AKM’nin oraya Türkiye’nin en büyük opera binasını yapıyoruz. Harbiye Kongre Merkezi’ni yaptık yerin altında. 3 bin 300 kişilik. Yanına Muhsin Ertuğrul Tiyatro Salonu’nu biz yaptık biz! Sorun bunlara; ey CHP siz ne yaptınız? 31 Mart laf cambazlıklarıyla geleceğimize ipotek altına koymaya çalışanlara karşı hepimiz dikkatli olmak zorundayız. Kendi aramızda ne sıkıntı varsa inşallah 31 Mart’tan sonra hallederiz. Sizlerden büyükşehir adayımız Binali Yıldırım kardeşimle Beykoz adayımız Murat Aydın kardeşimize sahip çıkmanızı istiyorum.

“Binali ve Murat Beyi Beykozlu kardeşlerime emanet ediyorum”

Murat kardeşim, 3 dönem, 15 yıl Zeytinburnu gibi bir ilçede başarılı bir belediye başkanlığı yaptı. Murat kardeşimi aldık ‘gel bakalım şimdi sen yeni süreçte Beykoz Belediye başkanı olarak burada gireceksin ve burada sürdüreceksin’. Binali Bey’i de, Murat Bey’i de Beykozlu kardeşlerime emanet ediyorum. Beykoz’u da onlara emanet ediyorum.

 “Prim borcu olanlar yılsonuna kadar yararlanabilecek’

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının son bölümünde, ‘Hanımlar şimdi size bir müjde vereceğim. BAĞ-KUR’la  ve Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki vatandaşlarımız ile bakmakla yükümlü oldukları kişiler, prim borçları varsa kamunun sağlık hizmetlerinden yararlanamıyordu. Bu durumda vatandaşların ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin, prim borçlarına bakmaksızın yılsonuna kadar kamunun sağlık hizmetlerinden yararlanmalarına olanak sağladık. Bununla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesini bugün resmi gazetede yayınladık. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.’ diye konuştu. 

Beykoz! Binali ve Murat Beyi size emanet ediyorum!
Bizi Takip Edin