Beykoz BÜDAK 12 kişiyi enkazdan sağ çıkardı

Beykoz Üniversitesi Afete Hazırlık Kulübü – BÜDAK ekibi deprem bölgesine giderek arama kurtarma çalışmalarında 12 kişiye sağ olarak ulaştı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen ve tüm Türkiye’yi büyük yasa boğan depremlerde Beykoz Üniversitesi Afete Hazırlık Kulübü – BÜDAK ekibi deprem bölgesine giderek arama kurtarma çalışmalarına destek verdi.

Hatay deprem

Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren, Beykoz Üniversitesi öğrencileri, akademik ve idari çalışanlarından oluşan kulübün üyeleri, depremin gerçekleştiği 6 Şubat günü bölgeye harekete etti.

Beykoz Üniversitesi Afete Hazırlık Kulübü

İlk iş olarak AFAD ile iletişime geçen BÜDAK, bölgedeki son durum ve ihtiyaç listesi hakkında bilgi aldı. Hazırlıklarını tamamlayan ekip, 6 Şubat’ta Hatay’da bulunan Kırıkhan, Merkez, Ovakent ve Defne mevkilerinde arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Beykoz BÜDAK 12 kişiyi enkazdan sağ çıkardı

BÜDAK ekibi 12 vatandaşımıza sağ olarak ulaştı. Bölgeye giden 12 kişilik ekip, 72 saat boyunca maksimum fayda ile çalışmalarını sürdürdü.

Beykoz Üniversitesi Afete Hazırlık Kulübü

Ekip liderleri Kadir Şeker ve Muhammet Hayri Yorgancı koordinasyonunda Nebi Araz, Enes Özmen, Tolga Yüksek, Tahsin İşçioğlu ve öğrencilerimiz Oğulcan İsmail Yüksek, Yahya Kemal Ata, Sefer Ali Papaker, Eren Türk, Recep Alper Yenigün ve Zekariya Yiğit Yılmaz arama kurtarma çalışmalarına destek verdi.

Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

BÜDAK HAKKINDA

Beykoz Üniversitesi Afete Hazırlık Kulübü (BÜDAK) bölgesel, yurt içi ve yurt dışında meydana gelen acil durum ve afetlerde, doğa sporlarında, her türlü arama – kurtarma gerektiren tüm olay ve kazalarda faaliyet göstermek, destek olmak amacıyla kuruldu.

Beykoz Üniversitesi öğrencileri ile akademik ve idari çalışanlarından oluşan kulüp, acil durumlar ve afetler öncesinde, esnasında ve sonrasında halkın bilgilendirilmesi, eğitilmesi ve yapılacak tatbikatlarda hazır bulunmalarının sağlanması konusunda, afet ve acil durumlarda görev alan kamu kurum ve kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına destek vermektedir.

.

.

Beykoz BÜDAK 12 kişiyi enkazdan sağ çıkardı
Bizi Takip Edin