Beykoz camcılığı yavru vatanda sergilendi

Kardeş İskele Belediyesi'nin bu yıl 3.'sünü düzenlediği “Kültürlerin Kaynaşması Etkinliği”nde Beykoz'un köklü camcılık geleneği tanıtıldı.

Beykoz'un Kuzey Kıbrıs'taki kardeşi İskele Belediyesi'nin bu yıl 3.'sünü düzenlediği “Kültürlerin Kaynaşması Etk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kardeş İskele Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü düzenlediği “Kültürlerin Kaynaşması Etkinliği”nde Beykoz’un köklü camcılık geleneği tanıtıldı.

Beykoz’un Kuzey Kıbrıs’taki kardeşi İskele Belediyesi’nin bu yıl 3.’sünü düzenlediği “Kültürlerin Kaynaşması Etkinliği” 100’ü aşkın stantta Türkiye ve Dünya’dan kültürleri buluşturdu. Beykoz Belediyesi’ne ayrılan stantta ilçenin köklü camcılık geleneği tanıtıldı.

1 Nisan’da İskele Çarşı Merkezi’nde gün boyu düzenlenen İran’dan Nijerya’ya kadar dünya kültürlerinin el sanatları ile lezzetlerinin sergilendiği etkinliği üst düzey devlet erkânı takip etti.

Açılış konuşmasını İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun yaptığı programda sırasıyla Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan Tufan Erhürman ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da birer konuşma yaptı. 

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu konuşmasında ‘Sev seversen güzel Seversin Kıbrıs’ sloganıyla bu yıl 3.’sünü düzenledikleri etkinlikle bu yıl da ay yıldızlı bayraklarımızın altında aynı havayı solumayı başarmanın, kültürleri,  buluşturmanın haklı gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı Beykoz Standını Gezdi

3. Kültürlerin Kaynaşması Etkinliğinde kardeş belediyeler Beykoz ile Pendik Belediyeleri de stant kurdu.  Cama hayat veren, sihirli ellerin yer aldığı Beykoz Standının misafirleri de gün boyu eksilmedi. İlk ziyaretçileri ise KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu oldu. Eşleri ile birlikte Beykoz standını ziyaret eden Akıncı ve Sadıkoğlu, cam sanatı hakkında da bilgi aldı.

Beykoz camcılığı yavru vatanda sergilendi
Bizi Takip Edin