Beykoz çayırında iki şehir tek yürek

Tarihi Beykoz Çayır Festivali bu kez Kastamonu ve Sinopluların gecesine ev sahipliği yaptı.

Beykoz'daki 19 derneğin katılımıyla Anadolu'nun kültür harmanına sahne olan Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Kastamonulular ve Sinoplular'ın gecesine ev…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi Beykoz Çayır Festivali bu kez Kastamonu ve Sinopluların gecesine ev sahipliği yaptı.

Beykoz’daki 19 derneğin katılımıyla Anadolu’nun kültür harmanına sahne olan Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Kastamonulular ve Sinoplular’ın gecesine ev sahipliği yaptı.

Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki geceye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri, KAS-DER Derneği Başkanı Süleyman Çalık, Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Cemal Çolak, yöre derneklerinin başkanları, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Festivalde Karadeniz’in iki yeşil şehri Kastamonu ve Sinop illerinin doğal ve tarihi güzelliklerini anlatan tanıtım filmleri gösterildi.

Yöre dernek başkanlarıyla birlikte Çayırı dolduran ilçe sakinlerini selamlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her akşam Anadolu’nun kardeşlik, dostluk ve sevgi iklimine şahitlik etmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek birlik ve berberliğimizin daim olmasını diledi.

Pop müziğin sevilen sesi Niran Ünsal’ın ve Ayhan Aydın’ın konser verdiği, halk oyunları gösterileriyle renklenen gecede ilçe sakinleri kardeşliğin neşesini yaşadı.

Yöre stantlarında ise vatandaşlara Banduma ve Kiren (kızılcık) Ekşisi ikram edildi.

Beykoz çayırında iki şehir tek yürek
Bizi Takip Edin