Beykoz çevre festivaline ev sahipliği yaptı

Yeşil Okullar Tarihi Beykoz Çayırı'nda düzenlenen “Çevre Festivali”yle ödüllerine kavuştu.

Yeşil Okullar Tarihi Beykoz Çayırı'nda düzenlenen “Çevre Festivali”yle ödüllerine kavuştu. Pop Müzik Sanatçısı Gökçe'nin konser verdiği festivalde geleneksel ya

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Okullar Tarihi Beykoz Çayırı’nda düzenlenen “Çevre Festivali”yle ödüllerine kavuştu.

Yeşil Okullar Tarihi Beykoz Çayırı’nda düzenlenen “Çevre Festivali”yle ödüllerine kavuştu. Pop Müzik Sanatçısı Gökçe’nin konser verdiği festivalde geleneksel yarışmalar, eğlenceli açık alan oyunları, geridönüşüm sergileri ve uçurtma şenliği yer aldı.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yöntem işbirliğiyle 9 yıldan bu yana yürütülen projeyle ilçede bu yıl 60 okulda 19 bin 892 öğrenciye geri dönüşüm ve atık yönetimi eğitimi verildi. 

Ambalaj atıklar, elektronik atıklar, atık pil, atık yağ ve kompost olmak üzere 5 kategoride yürütülen projede en çok atığı ayrıştıran ve en çok kompost üreten okullara ödülleri verildi.

Çevre Festivali’ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Necla Çağlayan, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Yakup Özbek, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, okullar ve veliler katıldı.   

 

Atık stantları ilgi gördü

 

Beykoz Belediyesi’nin Çayır’ın çevresinde geri dönüşüm uygulamalarını tanıttığı,  okulların atık malzemelerden ürettikleri eser ve el işlerinin sergilendiği stantlar büyük ilgi gördü.

 

Aileleriyle birlikte alana gelen çocuklar gün boyu survivor parkuru, canlı langırt çuval, yumurta taşıma, halat çekme yarışmaları, air hokey, junior basketbol, halka atma oyunları ve Uçurtma Şenliği’yle doyasıya eğlendi.

 

Beykoz Belediyesi çocuklara Osmanlı macunu, pamuk şeker ve dondurma ikramı yaptı ve uçurtma dağıttı.

 

Başkan Çelikbilek: “Beykoz’da atıklar değerleniyor”  

 

Ödül töreninde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykoz’da atıkların başıboş değil. Atıklar bir değerdir. Bugün atıklarına sahip çıkan çocuklarımız yarın ülkesine sahip çıkar. Bu projede yer alan evlatlarımızla gurur duyuyoruz.” dedi.

 

İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan ise Yeşil Okul Projesi’nin amacına uygun etkinliklerle yıl boyunca öğrencilere çevre bilinci aşıladığını söyledi ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Yeşil okullar ödüllerini Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Mili Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin elinden aldı. Birinci olan okullara müzik aletleri seti, ikinci olan okullara akıl oyunları seti, üçüncülere de spor aletleri seti hediye edildi. Kompost Özel Ödülü olarak akıl oyunları seti verildi.  

 

Bu yıl ilk defa atık malzemelerden en yaratıcı yapıtı üreten küçük mucitler de açıklandı.  Birinci küçük mucitlere elektrikli kaykay, ikincilere bisiklet, üçüncülere mini şipşak fotoğraf makinesi hediye edildi.

 

Törende “Erik Dalını” seslendiren “Temizlik İşleri Personel Korosu” ve Tokatköy Ortaokulu OÇEM sınıfı öğrencilerinin halk oyunları gösterisi de büyük beğeni topladı. Ödül törenin ardından öğrenciler Gökçe’nin sevilen şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

 

Kompost Özel Ödülü

 

Firuzbey ve Şehit Adil Doğan İlkokulu

 

Birinciler:

Kılıçlı İlkokulu

Şehit Adil Doğan İlkokulu

Firuzbey İlkokulu

 

İkinciler:

Şahinkaya İlkokulu

Özel Kavacık Final İlkokulu

Saadettin Gökçe Pınar İlkokulu

 

Üçüncüler:

Anadolukavağı Mesadet Taylan İlkokulu- Ortaokulu, Özel Nitelikli Umutlu Nesiller Ortaokulu, Görele İlkokulu. 

 

Beykoz çevre festivaline ev sahipliği yaptı
Bizi Takip Edin