Beykoz Çiğdem’e otobüs takviyesi geliyor

Beykoz Çiğdem Mahallesi sakinlerinin ulaşım sorunu, mevcut hatlara ek seferler ve küçük otobüs takviyesiyle rahatlayacak.

beykoz-cigdeme-otobus-takviyesi-geliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, 45 mahalleye yönelik başlattığı “Mahalle Buluşmaları”nın 9. toplantısı ilçenin büyük ve kalabalık mahallelerinden Çiğdem’de gerçekleşti.

beykoz-cigdeme-otobus-takviyesi-geliyor

Çiğdem Camisi Alt Salonu’nda yapılan toplantıya, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Taner Aksu, Bilgehan Murat Miniç, Müfit Yetkin ve Turgay Sucuoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtar Hanife Emanet, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

beykoz-cigdeme-otobus-takviyesi-geliyor

Buluşmada ortak çözümün önemini vurgulayan Köseler, “Mahallenin sorunlarına duyarlık göstererek toplantıya katılan tüm sakinlerimize teşekkür ediyorum. Bu toplantılar ilçede yaşamı kolaylaştıran çözümleri birlikte bulmak için çok değerli. Çiğdem Mahallesi büyük bir mahalle. Burada, halı sahanın orada, ikinci bir toplantı daha yapacağız ve sonrasında taleplerinizin durumu ve verilen hizmetler hakkında size bilgi vereceğiz.” dedi.

Başkan Köseler vatandaşların hizmet taleplerini tek tek dinleyerek, başkan yardımcıları ve müdürleriyle birlikte cevapladı.

Çiğdem Mahallesi sakinleri taleplerini ağırlıklı olarak imar, tapu, otobüs ve minibüs seferleri ve park yeri olarak sıralarken, sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve bakımı, hız kesici, merdiven ve temizlik hizmetleri de dile getirildi.

beykoz-cigdeme-otobus-takviyesi-geliyor

HALI SAHA VE PARK TALEBİ

Buluşmaya büyükler kadar çocuklar da ilgi gösterdi. Mahalledeki yaşıtları adına söz alan çocuklar, Başkan Köseler’den halı saha ve gönüllerince oyun oynayacakları bir park istedi.

Halı saha için yer araştırılması talimatını veren Başkan Köseler, sokakta oynarken toplarının sürekli patladığını söyleyen çocukların isteği üzerine toplantı bitmeden hediyelerini de verdi.

beykoz-cigdeme-otobus-takviyesi-geliyor

ÇİĞDEM’E KÜÇÜK OTOBÜS TAKVİYESİ

Çiğdem sakinlerinin yoğun otobüs talepleri üzerine söz alan ulaşımdan sorumlu başkan yardımcısı Müfit Yetkin, 15P Üsküdar-Soğuksu hattına ek sefer ve İBB’ye alınacak küçük otobüslerle mahalleye ulaşım takviyesi yapacaklarını ve bu adımlarla halkın rahatlayacağını söyledi.

Mahalle muhtarı Hanife Emanet ise Paşabahçe Pazarı’ndan mahalleye servis minibüsü konması, cami merkez önü park sorunun çözümü, kadınlar için kültür-sanat ve eğitim evi, otobüs seferlerinin artırılmasına dair istekleri dile getirdi.

Beykoz Çiğdem’e otobüs takviyesi geliyor

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin