Beykoz da AK Parti nin gücüne güç katmak için adayım!

Beykoz'un sokaklarının yakından tanıdığı ve muhabbet duyduğu Zeynel Şimşek, AK Parti Milletvekili aday adayı oldu.

Hiçbir makam ve mevki derdi olmadığını, tek derdinin, AK Parti'nin taşıdığı ve temsil ettiği Anadolu Kültür…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un sokaklarının yakından tanıdığı ve muhabbet duyduğu Zeynel Şimşek, AK Parti Milletvekili aday adayı oldu.

Hiçbir makam ve mevki derdi olmadığını, tek derdinin, AK Parti’nin taşıdığı ve temsil ettiği Anadolu Kültür ve insan biçimine katkı sağlamak olduğunu söyleyen Zeynel Şimşek, “ben sokağın sesiyim ve bu partiyi de hayat mücadelesini sokakta veren insanlar kurmuştur” dedi.

“Ben hayat mücadelesini sokakta verenlerdenim”

“Partimizi farklı mecralara taşımak isteyenlere, Beykoz’da AK Parti’yi sahip zannedenlere tepkimiz var. Bizler Beykoz’da AK Parti’nin neferleriyiz. Partimiz Beykoz’da güçlüdür. Bizler aynaya baktığımızda, yüzümüzde AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın mücadelesini görürüz. Anadolu insanının dünya ya hâkimiyetini görürüz. Bağımsızlık görürüz.” şeklinde konuşan Zeynel Şimşek, “emekçi ve gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak, hem Beykoz’da AK Partimize güç veriyor, hem de, kahvede, berberde, kasapta, manavda, pazarda ve çarşıda çoluk çocuğunun rızkını arayanların gönül adamı olarak AK Parti’nin özünde durmasına katkı sağlamak istiyorum. Çünkü bende sokakta hayat mücadelesini verenlerden biriyim” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na giderek, İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adaylık müracaatını yapan Zeynel Şimşek, “60 yıldır hayatımı sürdürdüğüm Beykoz’da, evine gidip de çayını, ekmeğini, yemeğini yiyemeyeceğim bir insan yoktur. Beykoz’da bir insan yoktur ki, ne yaptığını nasıl yaşadığını bilmeyeyim. Bizler hayatı ve hayat mücadelesini o insanlarla birlikte verdik. Onların derdiyle dertlendik ki, bir takım girişimlerle AK Partimizden koparılmaya çalışan ve benimde içinde olduğum bu kesimin bu büyük camiadan koparılma girişimlerini etkisiz kılmak bizim boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

Temsil etme gayreti içinde olduğu kesimin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde artık siyasileri ulaşılamaz insanlar olarak görmediğini fakat AK Parti’nin bu kesimle daha iç içe olması gerektiğini savunan Zeynel Şimşek, “Beykoz’da AK Parti’nin gücüne güç katmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Aslen Rize Çayelili olan Zeynel Şimşek, 7 Aralık 1958 yılında doğdu. Eğitim hayatını Beykoz’da tamamlayan Şimşek, emekçi ve gurbetçi ailesiyle birlikte bir süre Almanya’da kaldı. 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işçi olarak çalışmaya başladı ve 2007 yılında zorunlu olarak emekli edildi.

Bu tarihten sonra ticarete atılan Zeynel Şimşek, inşaat sektöründe iş hayatını sürdürüyor.

Evli ve biri öğretmen, biri mimar olmak üzere 2 kız çocuk babasıdır. Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi’nde oturuyor.

Beykoz da AK Parti nin gücüne güç katmak için adayım!
Bizi Takip Edin