Beykoz da yetkisiz mahallenin kralları iftarda buluştu

Beykoz Muhtarlar Derneği'nin geleneksel iftar programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Beykoz Muhtarlar Derneği Beykoz protokolünü gönül sofrasında bir araya getirdi. Mahalle muhtarlarının her yıl Ramazan ayı içerisinde geleneksel hale getirdiği ift

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Muhtarlar Derneği’nin geleneksel iftar programı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Beykoz Muhtarlar Derneği Beykoz protokolünü gönül sofrasında bir araya getirdi. Mahalle muhtarlarının her yıl Ramazan ayı içerisinde geleneksel hale getirdiği iftar yemeği bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşti.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen iftar programına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye eski Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Engin Köklü ve Feruz Kutsal, Beykoz Müftüsü Ali Efe, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ile meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çubuklu Mahalle Muhtarı H. Hüsnü Kolcu misafirlerini kapıda karşılarken, iftar boyunca misafirler ile yakından ilgilendi. Akşam ezanı ile oruçlar açılırken programın ilk konuşmasını Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı H. Hüsnü Kolcu gerçekleştirdi.

Hüsnü Kolcu: Yetkisiz mahallenin kralı muhtarlar

Çubuklu Mahalle Muhtarı H. Hüsnü Kolcu geleneksek olarak düzenlenen iftar programına teşriflerinden dolayı misafirlerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında yetkisiz mahallenin kralı olduklarını söyledi. Kolcu, ayrıca doğumdan ölüme kadar her ortamda var olan, mahallenin sorunları ilk elden kurumlara ileten kişilerin muhtarlar olduğunu söyleyerek sözlerini okuduğu şiirlerle tamamldı.

Yücel Çelikbilek: Siz yine de sakın emekli olmayın

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek ise güzel bir akşamda iftar sofrasında bir araya geldikleri için duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasına “Başkan bıraktı acaba şimdi ne yapıyor diye düşünenlere ‘tabiki kara kara düşünmüyor’. Sabah kalkıyorum karşıya İlim Yayma Vakfına gidiyorum. Akşamüzeri Beykoz’a dönüyorum. Malum ramazan ayı iftar ve sahur programları oluyor. Dostlarımızdan yoğun davet alıyoruz. Hepsinden Allah razı olsun. Allah aranan biri olmayı sizlere de nasip etsin. Çevresi olan birisi olarak emeklilik güzel ama siz yinede sakın emekli olmayın” ifadelerini kullandı.

Ahmet Katırcı: Muhtarlarımızın kendi kaynağı olmalı artık

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da konuşmasında muhtarların gönül sofrasında bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek “Muhtar hem bizler için, hem de devlet için demokrasini mihenk taşıdır. Toplumun bütün kesimlerine ulaşabileceğimiz en güzel kaynak siz muhtarlarsınız. O yüzden önce siz kendi kıymetinizi bilin bizlerde biliyoruz çünkü. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarı toplumun güzünde hak ettiği yere kavuşmasına vesile oldu. Muhtarlarımız sürekli bana sekreter verin, bina yapın, tadilat edin söylerimden kurtulmalı, kendi kaynağı olmalı artık. İnşallah bundan sonraki yıllarda bu konuda çözülür. Bugün Beykoz’da muhtarlarımız geçen yıla göre yüzde 55 civarı yenilenmiş ve gençleşmiş, yüzde 15-20 civarı da hanım olan bir yapıya kavuştu. Hepsini bir kez daha tebrik ediyorum.” dedi.

Beykoz da yetkisiz mahallenin kralları iftarda buluştu
Bizi Takip Edin