Beykoz depremden etkilenen Kırıkhan ile kardeş oldu

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Kahramanmaraş Depremi’nin yaralarını sarmak ve hayatın bir an önce normale dönmesi için yardım çalışmalarının aralıksız sürdüğü kardeş şehir Hatay Kırıkhan’a gitti.

Beykoz depremden etkilenen Kırıkhan ile kardeş oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi asrın felaketinin 11 ille birlikte büyük yıkıma yol açtığı Hatay Kırıkhan’da afetzedelerin günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere aşevi, mobil tuvaletler, duşlar, içme suyu ve temizlik hizmetlerinin yanı sıra içinde oyun parkı ve kuaförün yer aldığı yaşam alanı kurdu.

Başkan Murat Aydın, Kırıkhan Çadır Kent’te kurulan yaşam alanında verilen hizmetleri yerinde incelemek, afetzedelere geçmiş olsun dileklerini iletmek ve yapılacak çalışmaları istişare etmek için bölgeye gitti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın deprem bölgesinde

Başkan Aydın’ın bölgeyi ziyaretinde AFAD’ın koordinasyonunda depremin ilk gününden bugüne ilçeye ortak hizmet götüren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Fatih Belediye Başkanı Ergun Turan, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de yer aldı.

Beykoz depremden etkilenen Kırıkhan ile kardeş oldu

ÇALIŞMALAR İSTİŞARE EDİLDİ

Hatay ziyaretinde ilk olarak Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuzla bir araya gelen Başkan Murat Aydın belediye başkanlarıyla birlikte ilçenin son durumu ve bölgenin yeniden ayağa kaldırılması için yapılacakları istişare etti.

Kırıkhan Çadır Kenti ziyaret eden Başkan Murat Aydın afetzede vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek ihtiyaçlarını sordu.

Hatay’a Beykozluların selamlarını da ileten Başkan Aydın hayat normale dönünceye kadar verilen tüm hizmetlerin süreceğini vurguladı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın deprem bölgesinde

“TÜRKİYE’NİN KALBİ BURADA ATIYOR”

Kahrmanmaraş’tan gelen deprem haberinin ardından AFAD’ın yönlendirmesiyle Hatay Kırıkhan’ın yardımına koştuklarını ifade eden Başkan Murat Aydın: “Türkiye’nin kalbi burada atıyor. Biz ilk gün AFAD’ın yönlendirmesiyle Kırıkhan’a geldik. 5 mahalleyi bölüştük. Bütün belediyecilik hizmetlerini vermeye devam edeceğiz. Amacımız yaşamı kolaylaştırmak. Yaşam normale dönünceye kadar burada olacağız. Beykoz halkının yüreği burada. Bu acının yaraları yapılan çalışmalarla bir an önce sarılacak. Büyük geçmiş olsun” dedi.

AŞEVİ’NDE YEMEK İKRAMI

Başkan Aydın, aşevinde kazan başına geçerek afetzedelere sıcak yemek ikramında da bulundu.

Beykoz Belediyesi, Kırıkhan’da kurulan yaşam alanı çevresinde 7/24 temizlik hizmeti, aşevinde sıcak yemek, 10 adet duş ve 16 adet mobil WC, çocuk oyun parkı, temiz su tankerleri ve görevli personelleriyle çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

.

.

 

Beykoz depremden etkilenen Kırıkhan ile kardeş oldu
Bizi Takip Edin