Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı

Pandemi ve deprem felaketi nedeniyle sosyal aktivitelere ara verilen Beykoz Devlet Hastanesi motivasyon çalışmalarına yeniden başladı.

Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük oranda hastane çalışanlarından oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu uzun bir çalışma döneminin ardından yeniden seyirci karşısına çıktı. Beykoz Belediyesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezindeki konsere Hastane Yönetimi tam kadro katılırken, yüzlerce çalışanda mesai arkadaşlarından oluşan koroyu vermiş oldukları konserde yalnız bırakmadı.

Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı

Beykoz Devlet Hastanesi Eğitim Hemşiresi Aylin Karayemişoğlu’nun sunumunu üstlendiği gece renkli görüntülere sahne oldu. Koro olarak söylenen türkülerin yanında koristler solist olarak da seslendirme yaptı.

Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmet Aydın’ın şefliğinde eğitimlerine devam eden Beykoz Devlet Hastanesi Türk Halk Müziği Korosu ilk olarak 6 Şubat’da Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan deprem felaketine dikkat çekmek amacıyla, Ali Ekber Çiçek’in Erzincan Yöresine ait “Sabahtan Uğradım Ben Bir Figana”, Maraştan Bir Haber Geldi”,  “Yine Gam Yükünün” ve “El Vurup Yaremi” isimli türküleri seslendirdi.

Anadolu insanının hayat hikâyelerini anlatan türkülere son derece önem verildiğini ifade eden sözleriyle geceyi anlamlandıran Aylin Karayemişoğlu programın devamında, Merve Özbey Akgemik’i “Bahçalarda Börülce” isimli Tekirdağ türküsünü seslendirmek üzere anons etti.

Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı

ZEYBEK TÜRKÜLERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Anadolu’nun kahramanlık hikâyelerinin baş aktörlerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Milli Mücadelemiz Kurtuluş Savaşında büyük fedakarlıklar gösteren Zeybeklerin, Yaşar Kemal’ın romanlarına konu olan İnce Mehmet isimli zeybek türküsünü seslendiren Hilda Lostar’ın ayakta alkışlandığı gecede yine Beykoz Devlet Hastanesi personellerinden Güven Demirci, Muğla yöresinden Kerimoğlu Zeybeğini söyledi.

Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı

KARADENİZ TÜRKÜLERİ DE UNUTULMADI

Beykoz Devlet Hastanesi Türk Halk Müziği Korosu’nun konserinde Karadeniz Türküleri de unutulmadı. Gecede sürpriz olarak sahneye çıkan Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuar öğrencilerinden Gamze Nur Karabulut’un seslendirdiği “Yazı Yazarım Yazı” isimli türkünün ardından koro “Çayeli’nden Öteye” türküsünü seslendirdi.

Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Başhekim Yardımcısı Numan Gündüz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aydan Dündar, Müdür yardımcıları Mehmet Özgül ve Fahri Aziret’in de katıldığı gecede; Murat Güleryüz Beni eller Gibi Görme, Öznur Demir Candan İleri, İbrahim Doğanlar Aşk Bağrımda Yar Açtı isimli türküleri seslendirdi.

Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı

Gecede ayrıca katkılarından dolayı Başhekim Yardımcısı Numan Gündüz’e, Koro şefi İsmet Aydın’a, Halk Oyunları Eğitmeni Altan Susaruğur ve gecenin sunumunu yapan Aylin Karayemişoğlu’na çiçek verildi.

Gecenin son bölümünde ise halk oyunları ekibin gösterileri vardı. Beykoz Devlet Hastanesi personeli daha sonra sahnede eğlenerek geceyi kapattı.

Beykoz Devlet Hastanesi çağ atladı
Bizi Takip Edin