Beykoz Devlet Hastanesi’ne 60 personel atandı

Beykoz Devlet Hastanesi’ne hemşire, ebe, sağlık teknisyeni ve tıbbi sekreterden oluşan 60 yeni personel atandı.
  • 10.06.2023 00:00:00

Sağlık Bakanlığı son yapmış olduğu atamalar kapsamında Beykoz Devlet Hastanesi’ne 60 yeni personel görevlendirdi.

Beykoz Devlet Hastanesi’ne 60 personel atandı

Çoğunluğunu yeni işe alınların oluşturduğu personel grubuna Beykoz Devlet Hastanesinde oryantasyon eğitimi verildi.

Beykoz Devlet Hastanesi’ne 60 personel atandı

Beykoz Devlet Hastanesi Eğitim Birim Sorumlusu Aylin Karayemişoğlu tarafından programlanan eğitim iki gün süre ile devam etti. Bu süre zarfında yeni personele Beykoz Devlet Hastanesi’nin işleyişi ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu anlatıldı.

Beykoz Devlet Hastanesi’ne 60 personel atandı

Sağlık Bakanlığı ve hastane tanıtımı, kalite gereği hasta ve çalışan güvenliği, iletişim, hijyen, çalışan hakları, hasta hakları, bilgi güvenliği ve teknik bilgileri kapsayan eğitim programlarını tamamlayan, hemşire, ebe, sağlık teknisyeni ve tıbbi sekreterden oluşan 60 kişilik grup görevlerine başladı.

Beykoz Devlet Hastanesi’ne 60 personel atandı

Oryantasyon eğitiminin son bölümünde hastane idaresi de yeni personelle tanıştı. Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr Süleyman Erdoğdu, Başhekim Yardımcısı Numan Gündüz, İdari Hizmetler Müdürü Mustafa Yılmaz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Aydan Dündar, Müdür yardımcıları Mehmet Özgül, Fahri Aziret ve Emel Öztürk’ün de hazır bulunduğu tanışma programında Başhekim Erdoğdu kısa bir değerlendirmede bulundu.

Beykoz Devlet Hastanesi’ne 60 personel atandı

MESAİ SAATLERİNE MUTLAK UYUM GÖSTERİLECEK

Başhekim Erdoğdu, yeni personele yönetmeliklerle ilgili bilgi verdi. Mesai saatlerine uyum konusunda hassasiyet gösterilmesini isteyen Erdoğdu, hırsızlığın sadece para veya mal çalmakla olmadığını, devletin mesaisini yerine getirmemenin de bir hırsızlık suçu olduğunu söyledi.

Eğitimlerini alan personelin talebelik dönemlerinin bittiğini ve sorumluluk bilinciyle göreve başlamalarıyla devletin sorumluluğunu üstlendiklerini ifade eden Erdoğdu, kamu kurumlarında hiçbir çalışanın diğer çalışana üstünlüğü olmadığını fakat idari yöneticilerin disiplinden ve bulundukları konum gereği yapılan işten sorumlu olduklarını söyledi.

Erdoğdu, birim sorumlusu, müdür yardımcısı, müdür ve başhekim olarak silsilenin çıktığını ifade ettiği konuşmasında, yeni başlayan personele hayırlı olması temennisinde bulundu.

Beykoz Devlet Hastanesi’ne 60 personel atandı

“SABIR VE İLETİŞİM OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

Beykoz Devlet Hastanesi kısa süre önce atanan İdari Hizmetler Müdürü Mustafa Yılmaz’da konuşmasında görevini layıkıyla yerine getiren personelin yönetici olarak her zaman destekçisi olacaklarını ifade ederek, “Bizim işimiz sabırla olur. Sabır bizim işimizin anahtarı, sabır, eğitim, hizmet ve iletişim olmazsa olmazımızdır. Amirlerle, vatandaşlarla ve mesai arkadaşlarımızla kuracağımız iletişim çok önemlidir. Hepinize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Program sonunda hastane yönetimi ve yeni personel günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

İlgili Haberler