Beykoz Dostları arı gibi çalışıyor!

BEYDOST, Beykoz Vakfı'nda bir kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelir ile muhtaçlara yapılan yardım miktarının arttırılması hedefleniyor

Merkezi Yalıköy Fırın Çıkmazı'nda bulunan ve kısa adı BEYDOST olan “ Beykozlu Dostlar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BEYDOST, Beykoz Vakfı’nda bir kermes düzenledi. Kermesten elde edilen gelir ile muhtaçlara yapılan yardım miktarının arttırılması hedefleniyor

Merkezi Yalıköy Fırın Çıkmazı’nda bulunan ve kısa adı BEYDOST olan “ Beykozlu Dostlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği” Beykoz Vakfı’nda bir kermes düzenledi. BEYDOST, kermesten elde ettiği gelir ile ihtiyaç sahibi Beykozlular’a yaptığı yardım miktarını arttırmayı hedefliyor.

Kendi elleriyle ürettikleri el emeği göz nuru el işlerini 8-9 ve 10 Şubat 2013 tarihlerinde Beykoz Vakfı’nda gerçekleşen üç günlük kermeste Beykozlular’ın beğenisine sunan BEYDOST gönüllüleri, bu ürünleri ihtiyaç sahibi insanlar için satışa sundular.

Beykoz Güncel Haber, BEYDOST’un gönüllü neferleriyle kermes sırasında kısa bir röportaj gerçekleştirdi.

Serpil Kıral: Beykoz’da desteğe ihtiyacı olan çok insan var

BEYDOST Başkanı Serpil Kıral, çalışmaları hakkında bize şu bilgileri verdi: “ Bizim yaş ortalamamız 55-60. Bizler evlerimizde komşularımızla toplanıp altın günü veya para günü yapmıyoruz. Derneğimizde üniversite öğrencilerimize burs vermek için çalışıyoruz. Biliyorsunuz, Beykoz’da yardıma ihtiyacı olan çok insan var. Onlara yardım etmek için bir şeyler üreterek, gelir temin etmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarım el işleriyle uğraşıyorlar. Masa örtüleri, çantalar, hırkalar, şallar üretiyor ve bunları satarak, derneğe gelir elde ediyoruz. Beykozlu bayanlar için geceler ve kahvaltılar da düzenliyoruz gelir temin etmek için.”

Çift makine çalışıyorlar!

“ Dernek üyelerimiz haftanın iki gününde, saat 11.00’den akşam 16.00’ya kadar bilfiil çift makine çalışarak, üretim yapıyorlar. 26 üyemiz var ancak bilfiil çalışan 11 arkadaşımız.”

Çok uyumlu çalışıyoruz

“ Doğrusu, dışarıdan çok fazla üye de almak istemiyoruz çünkü biz çok uyumlu çalışan bir ekibiz; birbirimiz çok sayılı, sevgiliyiz. Bir düzensizlik olur endişesiyle, kendi kendimize, kendi yağımızda kavruluyoruz. Yani, arkadaşlarımızla beraber çok mutluyuz.”

Beykozlu 22 üniversiteliye burs veriyorlar

“ Yardım almak için esnafa da gitmeyiz; kendi çabamızla yardım etmeye çalışıyoruz insanlara. Şu anda Beykozlu 22 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Aslında 29’du bu sayı ancak okuldan ayrılanlar ya da notları kötü olanlar oldu. Burs verirken kriterimiz ise, bu çocukların Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacak, bu değerlere saygılı gençler olmaları.

Başkan Yardımcısı Melike Kurcan: Kumaş artıkları bağış olarak geliyor

Gazetemize bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Melike Kurcan da, kermeste sattıkları ürünlerin kumaşlarının Bursa’daki bir kumaş fabrikasının artıklarından kendilerine bağış olarak geldiğini ve Beykoz’da bulunan dernek merkezlerinde de bu kumaşlar üzerinde çalışarak, satılmaya hazır ürünler ortaya çıkardıklarını ifade etti.

 Kurcan, duygularını şu sözler ile açıkladı: “ Çoğumuz yalnız yaşadığımız için birlikte olmak bize güç veriyor. Zamanımızı da bu şekilde değerlendiriyoruz.”

Haber: Arzu Başlantı

Beykoz Dostları arı gibi çalışıyor!
Bizi Takip Edin