Beykoz dünya yürüyüş gününü etkinliklerle kutladı

Beykoz'da her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan 'Dünya Yürüyüş Günü' nedeniyle çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan '‘Dünya Yürüyüş Günü'' bu yıl  Beykoz'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘Dünya Yürüyüş Günü’ nedeniyle çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan ‘‘Dünya Yürüyüş Günü” bu yıl  Beykoz’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Spor uzmanı eşliğinde aktivite yapılan eprogramda çocuklar için oyunlar düzenlenerek diyetisyen tarafından bilgilendirme yapıldı.

Anadolu Hisarı Ortaokulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İlçe Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Beykoz TOFD Başkanı Saniye Efe ve BİSK Başkanı Asım Özdemir ile ilçe amirleri, okul müdürleri katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başlayan programa katılan 254 öğrenci spor salonuna ellerinde  ‘Bir gün değil. Her gün yürü, budur sağlığın formülü’, ‘Günde 10.000 adım atın.’ ‘Harekete devam et, obeziteye veda et.’ ve ‘Şişmanlık kaderiniz değil.’ yazılı sloganlar taşıdı.

Kazım Bozbay: Aile bireyleriniz ile birlikte yürüyün

Açılış konuşmasını yapan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay sağlığın önemine değinerek başladığı sözlerinde; “Sağlıklı olmanın en önemli şartı spor yapmaktır. Sporun en kolayı ise yürüyüştür. Son zamanlarda erken yaşta hayata veda etme oranları arttı. Bunun nedeninin başında ise kalp rahatsızlıkları geliyor. Aile bireyleriniz ile birlikte yürüyün‘ ifadelerini kullandı.

Bülent Küçük: Günde en az 10 bin adım atın

Beykoz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ”Sporcu Öğrencilerimize yaşamları boyunca kullanacakları temel hareketleri, aktif ve sağlıklı yaşam becerilerini geliştirerek eğitim düzeylerini daha üst düzeye çıkartmayı amaçladığımız, teknolojiden uzaklaştırarak, birbirleriyle kaynaştırarak oyunlar işbirliğiyle iletişim becerileri kazandırıp, özellikle küçük yaşlarda mücadele ruhunu aşılayıp sınav kaygısı olmadan keyifli bir zaman geçirmeyi ümit ediyorum. Öğrencilerimizin başarısı akademik, sosyal, kültürel sportif faaliyetlerle desteklenmelidir. Fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasında fiziksel aktivite ile ilgili özel gün ve haftaların etkin olarak kutlanması önemlidir. Bu kapsamda 81 ilimizde 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Haftası çeşitli etkinliklerle düzenli olarak her yıl kutlanmaktadır.  Başta obezite olmak üzere birçok rahatsızlığın sebebi insanların hareketsiz kalmasıdır. İnsanların obeziteden ve kronik hastalıklardan uzak kalması için günde en az 10 bin adım atması gerekiyor.”

Yapılan konuşmaların ardından başlatılan etkinlikte spor uzmanı eşliğinde aktivite yapılarak, çocuklar için halat çekme yarışmaları, koşu yarışmaları düzenlenerek çocukların eğlenceli zaman geçirmeleri sağlandı. İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli de beden kitle indeksi ölçümü alanı oluşturularak katılımcılara diyetisyen tarafından bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca etkinliğe katılan herkese ağız ve diş sağlığı seti, besin zincirinde önemli yer tutan ve besin değeri yüksek olan elma ve su ikramında bulunuldu.

Beykoz dünya yürüyüş gününü etkinliklerle kutladı
Bizi Takip Edin