Beykoz Emniyeti uyuşturucuya karşı teyakkuzda

Beykoz’da uyuşturucunun zararlarının anlatılması amacıyla mobil faaliyetlerde bulunan Narkotik Eğitim TIR’ı ziyarete açıldı.

Beykoz Emniyeti uyuşturucuya karşı teyakkuzda
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, öğrencileri ve vatandaşları uyuşturucu madde ve zararları konusunda bilgilendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, uyuşturucu kullanımının engellenmesi amacıyla hazırlanan Narkotik Eğitim TIR’ı ziyarete açıldı.

Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk ve muhtarlar ile sivil toplum kuruluş temsilcileri Kavacık’ta ziyarete açılan TIR’da bilgilendirme etkinliğine katıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü’ne ait Narkotik Eğitim TIR’ında, 12 ekran 30 interaktif uygulama üzerinden yasaklı maddeler ve madde bağımlılığı konusunda gençlere, eğitimcilere ve ailelere bilgi veriliyor.

TIR’da uyuşturucu bağımlısı bir bireyin yaşadıkları, uyuşturucu kullanımı sonrası kalpteki fizyolojik değişikler, organ yetmezlikleri, ruhsal durum değişiklikleri, halüsinasyonlar, bedendeki olumsuz değişiklikler, uyuşturucu maddelerin içindeki zehirler ve insan vücuduna etkileri, sahte keyiften ölüme giden yoldaki süreç, simülatörler eşliğinde tek tek anlatılıyor.

Uyuşturucu ile mücadele ve farkındalık çalışmaları kapsamında, madde kullanımı ve bağımlılık ile ilgili doğru zannedilen yanlışlıklara dikkat çekiliyor.

Kavacık Mezarlık karşısına kurulan TIR standı 22 Eylül’e kadar 10.00-17.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

 

Beykoz Emniyeti uyuşturucuya karşı teyakkuzda
Bizi Takip Edin