Beykoz Esnafına KOSGEB desteği

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliğinde düzenlenen KOSGEB ?Yeni Destek Modelleri? Tanıtımı Toplantısı yapıldı.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geli

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliğinde düzenlenen KOSGEB ?Yeni Destek Modelleri? Tanıtımı Toplantısı yapıldı.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) Yeni Destek Modelleri? Tanıtım Toplantısı Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda yapıldı.

 

KOSGEB Anadolu Yakası Hizmet Merkezi Müdürü Servet Koçak tarafından verilen KOSGEB ?Yeni Destek Modelleri? Tanıtım Toplantısına ilçede faaliyet yürüten yaklaşık 60 esnaf katıldı.

 

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen Tanıtım Toplantısı?nın açılış konuşmasını Beykoz Kaymakamı Aydın Ergül yaptı. Servet Koçak ile çok eskiye dayanan dostluklarının olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Ergül, Beykoz da Tekel, Şişecam ve Deri Kundura gibi önemli kuruluşlarımızın kapanması ile oluşan iş gücü boşluğunu bu tür etkinliklerle kapatılacağının altını çizerek, bu bilgilendirme toplantısı ile Beykoz? da KOSGEB faaliyetlerinin başarılı olmasını diledi.

 

KOSGEB Anadolu Yakası Hizmet Merkezi Müdürü Servet Koçak ise yapmış olduğu konuşmada KOSGEB? in kuruluşu ve amacı hakkında katılımcılara bilgi verdi. KOSGEB, 1990 yılında işletmelerinin ekonomideki yerlerinin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş bir kamu kuruluşudur. 250 kişinin altında işçi çalıştıran küçük ve orta ölçekli işletmelerin teknolojik gücünü yükseltmek, küresel rekabet ortamında güçlü olmalarını sağlamak için görev aldıklarını söyleyen Koçak, ?KOSGEB? e şuanda 22 bin işletme kayıtlı. Bu kayıt ortalaması içinde Beykoz oldukça zayıf. Oysa bize üye olmak günümüz bilgisayar çağında oldukça kolay. KOBİ Destek Programı kapsamında işletmelere destek oranımız % 50, projeler için her türlü fikirlere destek veriyoruz. Destek bizden üretmek ve yapılanmak sizlerden. Yeni girişimler için ataklarınızı bekliyoruz. Çalışmalarını KOBİ ile ortaklaşa yürütmediği için son 5 yıl içinde kendi imkânıyla açılan yeni işletmelerin % 70 i kapanıyor. Yeni iş kurarken 27 bin TL hibe ediyoruz. Geri ödemeli 70 bin TL veriyoruz. Yurt dışında iş yapan küçük kuruluşlara karşılıksız uçak ve otel gibi desteklemede bulunuyoruz.? dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Bir işletmecinin sorusu üzerine Beykoz Kaymakamı Aydın Ergül, Kaymakamlık olarak KOSGEB e üyelik işlemlerinde gerekli evrakların tamamlanması hususunda danışmanlık hizmetlerini vereceklerinin söyledi.

Beykoz Esnafına KOSGEB desteği
Bizi Takip Edin