Beykoz gazilerinin 45 yıl sonra gelen madalya sevinci

Beykoz'dan Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan gaziler, 45 yıl sonra madalya ve beratını almanın mutluluğunu yaşıyor.

Kıbrıs Barış Harekatı sırasında bölgeye giderek orada gazi olan vatandaşlara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nce hazırlanarak Türkiye

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’dan Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan gaziler, 45 yıl sonra madalya ve beratını almanın mutluluğunu yaşıyor.

Kıbrıs Barış Harekatı sırasında bölgeye giderek orada gazi olan vatandaşlara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nce hazırlanarak Türkiye’ye gönderilen madalyalar Beykoz Kaymakamlığı tarafından Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi’nde düzenlenen programla sahiplerine takdim edildi.

Beykoz Kaymakamlığı’nın ev sahipliği yaptığı programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, protokol üyeleri, gaziler ve aileleri katıldı.

Tuğamiral Ayhan Gedik: Canınızı ortaya koymaktan çekinmediniz

İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, yaptığı konuşmada Tür Silahlı Kuvvetleri’nin bir subayı olarak gazilere şükran borçlu olduklarını söyledi. Tuğamiral Gedik, ‘Her zaman sizin yanınızdayız. Siz ihtiyaç anında canınızı ortaya koymaktan çekinmediniz. Bu ülkenin bir subayı, bir amirali olarak sizlerle gurur duyuyor ve şükran borçluyuz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da bu vesileyle tekrar rahmetle anıyoruz.‘ dedi.

Kaymakamı Ahmet Katırcı:  Madalyaların hepsi sahiplerine iletilecek

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır‘ şiirinin dizeleriyle konuşmasına başlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı şöyle konuştu: ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Ben biliyorum ki bütün gazilerimiz bu ülke için ölmeyi göze almışlardır. Hatta içlerinde ben niye şehit olmadım? Diyen dahi mutlaka vardır. Gelemeyen gazilerimizin madalyaları da onlara tevdi edilecek. Burada bugün 49 gazimizin madalyaları var. Zaman içerisinde hepsi sahiplerine iletilecek. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri gazilere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nce hazırlanarak gönderilen Kıbrıs Gazisi madalyalarını takdim etti.

Madalya takdiminin ardından toplu hatıra fotoğrafıyla program son buldu.

Beykoz gazilerinin 45 yıl sonra gelen madalya sevinci
Bizi Takip Edin