Beykoz Görentaş Derneği iyiliğin sesi oldu

Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, onbir ayın sultanı Ramazan’da da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, onbir ayın sultanı Ramazan’da da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı. 

Beykoz’daki hemşehrilerin 27 yıldır her daim yanında olmayı görev edinmiş Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’da da adından söz ettirmeye devam ediyor.

175 BİN TL’LİK YARDIM

Yaklaşık 27 yıldır Ramazan’da iftar sofraları kuran, gıda yardımlarında bulunan Görentaş Derneği, bu yıl da birlikte ve beraberlik içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere desteklerini ulaştırıyor.

Dernek Başkanı Erol Yılmaz öncülüğünde, her daim ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Beykoz Görentaş Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği, 41 kişilik bir ekiple Beykoz’da kapı kapı, sokak sokak dolaştı.

İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere, Beykoz’un arka sokaklarına kadar temas eden ekipler, 175 bin TL değerindeki 350 ramazan kolisi ve 160 adet gıda çekini ilgili mahalle muhtarlarının refakatiyle ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.

 “BİR KÖY DERNEĞİNDEN DAHA FAZLASI”

Dernek Başkanı Erol Yılmaz, “Bu yardımlara bizi vesile kılan rabbime şükrediyorum. Yunus Emre ‘Bölüşerek tok oluruz, bölünerek yok oluruz’ der. Bizde Görentaş Derneği olarak yıllardır elimizden geldiğince bu şiarla hareket etmeye çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin dertleriyle dertleniyor, onlara zor günlerinde bir nefes olmaya çalışıyoruz. Kurulduğu günden bugüne halis niyetlerle bu tarz çalışmalara imza atan ve derneğimizin bugüne kadar gelmesinde önemli katkıları olan başkanlarıma ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürü bir borç biliyorum. Tabi hizmet bayrağını onlardan devralarak bugünkü çalışmaların mimarı mevcut yönetimime de şükranlarımı sunuyorum. Allah nasip ettiği sürece “Bir köy derneğinden daha fazlası” sloganıyla çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Beykoz Görentaş Derneği iyiliğin sesi oldu
Bizi Takip Edin