Beykoz Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!

Beykoz Spor Ormanı’nda 1653 bisiklet ile “Dünyanın En Uzun Bisiklet Hattı” oluşturularak Guinness Rekorlar Kitabı’na girildi.

Beykoz Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en büyük spor ormanı olarak kurulan Beykoz Spor Ormanı’nda 1653 bisiklet ile “Dünyanın En Uzun Bisiklet Hattı” oluşturularak Guinness Rekorlar Kitabı’na girildi.

Beykoz Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Herkes İçin Spor Federasyonu’nun ‘2024 Hareketlilik Yılı’ kapsamında gençlere 1653 bisikletin hediye edildiği etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhur İttifakı İBB Adayı Murat Kurum, AK Parti Beykoz Belediye Başkanı ve Başkan Aday Murat Aydın, Guinness Hakemi Şeyda Subaşı Gemici, Bisiklet Federasyonu başkanı Emin Müftüoğlu katıldı.

“ÜLKEMİZİN ADINI REKORLAR KİTABINA YAZDIRDIK”

İBB adayı Murat Kurum, ‘’Ülkemizin yine rekorlar kitabına adını yazdırdık. 1653 bisikletle bu rekoru Türk gençliği kırdı. Sizlerle birlikte yol yürüyeceğiz. İstanbul’un geleceğini inşa edeceğiz. Çünkü sizler ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği o muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak insanlarsınız. Gençliğimizsiniz, geleceğimizsiniz. Sizlerle birlikte İstanbul’un, Türkiye’nin geleceğini inşa edeceğiz. 31 Mart’ta Murat Ağabeyinizle birlikte yol yürüyecek misiniz? 31 Mart’ta yeniden İstanbul diyecek miyiz? 31 Mart’ta İstanbul’u muradına kavuşturacak mıyız?’’ dedi.

Beykoz Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

‘’İSTANBUL’DA BİSİKLET ULAŞIM ARACI OLACAK’’

İstanbul’da bisikleti ulaşım aracı haline getireceklerini söyleyen Kurum, ‘’İlk etapta 2028 yılına kadar bisiklet yolunu 1000 kilometreye, ardından 1500 kilometreye çıkaracağız. İstanbul’un her yerinde bisiklet artık ulaşım aracı olacak. Bisiklet ile evinizden çıkacaksınız; okulunuza, işinize gideceksiniz. Aynı zamanda scooter park yerleri, elektrikli araç park yerleri yapacağız. Gençliğimiz 2040 sıfır emisyon hedefimize birlikte ulaşacağız. Bu görev çok önemli çünkü tedbirler almazsak İstanbul’umuz, ülkemiz yaşanamaz bir hale gelecek. O yüzden her alanda tedbirlerimizi artıracağız.” dedi.

Beykoz Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

“BİZE ÇALIŞKAN ADAM LAZIM, TATİL YAPAN DEĞİL”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2024 yılını ‘Hareketlilik Yılı’ ilan ettiklerini söyledi.

Bakan Bak, “Murat Kurum, beraber çalıştığımız bir arkadaşımız. Türkiye’nin dört bir yanına millet bahçeleri, spor ormanları inşa etti. 1 Nisan itibarıyla İstanbul’un başına geçecek. Bize çalışkan adam lazım, tatil yapan değil.” dedi.

Beykoz Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

“İSTANBUL DÜNYANIN BİR NUMARALI BİSİKLET ŞEHRİ OLACAK”

Beykoz Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz Spor Ormanı’nın dokuz milyon metrekare yeşil alana sahip olduğunu aktararak, “Murat Kurum başkanımızın Beykoz’a, dünyanın en büyük spor ormanının yapılmasında büyük katkısı oldu. Murat Kurum başkanımızla İstanbul dünyanın bir numaralı bisiklet şehri olacak. Pekala, İstanbul bisiklet şehri olunca ne olacak? Sağlık harcamalarında en az üç yüz milyar lira tasarruf edeceğiz. Daha huzurlu olacağız, daha eğlenceli olacağız.” şeklinde konuştu.

Beykoz Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin