Beykoz Gümüşsuyu Vakfı'nda Kuran ziyafeti

Beykoz Gümüşsuyu Vakfı'nın (BGV) düzenlemiş olduğu Kuran dinletisi programı Gümüşsuyu Merkez Camiinde düzenlendi.

Gümüşsuyu Vakfı?nın düzenlemiş olduğu geleneksel Kuran dinletisi programının 2.si Gümüşsuyu Merkez Camiinde düzenlendi. Öğle nam

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Gümüşsuyu Vakfı’nın (BGV) düzenlemiş olduğu Kuran dinletisi programı Gümüşsuyu Merkez Camiinde düzenlendi.

Gümüşsuyu Vakfı?nın düzenlemiş olduğu geleneksel Kuran dinletisi programının 2.si Gümüşsuyu Merkez Camiinde düzenlendi. Öğle namazının kılınmasının ardından başlayan programa, Gümüşsuyu halkı yoğun ilgi gösterdi. Programda camii cemaatine; Kuran-ı Kerim, mevlid  ve ilahiler okundu. Şehitlerimizin ve İslam davasının büyükleri adına organize edilen programda, ölülerimizi anmanın mahiyetinden bahsedildi. Kuran dinletisinin ardından cami hocası cemaate kısa bir sohbet verdi. Sohbetinde düzenlenen programın amacına değinen cami hocası, bu programın insanların ruhlarını hatırlamasına vesile olduğunu ve bu amaçla toplanıldığını söyledi. Ayrıca hoca konuşmasında Necip Fazıl’dan, Mehmet Akif’den, Yunus Emre’den dizeler okuyarak, halka Müslümanlığın öneminden bahsetti.

Modern dünyanın insanı özünden uzaklaştırdığı bir dönemde Gümüşsuyu Vakfı?nın düzenlemiş olduğu bu programla insanlara kul olma bilincini tekrar hatırlattı. Ayrıca bu program sayesinde Gümüşsuyu halkı bir araya geldi ve cemaat olma şuurunu yeniden kazandı.

Vakfın düzenlemiş olduğu program, Kuran-ı Kerim dinletisinden sonra cemaate sunulan ikramla sona erdi.

Vakıfla ilgili detaylı bilgiler için: http://www.bgv.org.tr

Beykoz Gümüşsuyu Vakfı'nda Kuran ziyafeti
Bizi Takip Edin