Beykoz Halk Meclisi Kavacık Mahallesiyle başladı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın ilçe sakinleriyle buluştuğu ilk Halk Meclisi Kavacık Mahallesi'nde yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın ilçe sakinleriyle buluştuğu ilk Halk Meclisi Kavacık Mahallesi'nde yapıldı. Başkan Murat Aydın…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçe sakinleriyle buluştuğu ilk Halk Meclisi Kavacık Mahallesi’nde yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçe sakinleriyle buluştuğu ilk Halk Meclisi Kavacık Mahallesi’nde yapıldı. Başkan Murat Aydın imardan, alt yapıya, çevre ve temizlikten ulaşıma kadar vatandaşlardan gelen soruları cevapladı.  

Beykozluların hizmet taleplerini yerinde tespit etmek, hızlı şekilde çözüme kavuşturmak, ilçe sakinleriyle kucaklaşmak amacıyla düzenlenen Halk Meclisi’ne Kavacık Mahallesi sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Murat Aydın’ın mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini yanıtladığı toplantıda AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Kavacık Muhtarı Yasemin Şahin, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de hazır buldu.

İstek, talep ve önerilerin arşiv amacıyla yazılı olarak alındığı Halk Meclisi’nde Başkan Aydın tüm sorulara cevap verdi. Vatandaşların söz alarak da ilettiği konuların başında imar geldi.

Başkan Murat Aydın: “İmar Barışı Beykoz İçin Büyük Bir İmkân”   

Halk Meclisi’nde imarla ilgili sorulara cevap veren Başkan Murat Aydın: “Beykoz’un imarı üzerine çalışıyoruz. İmar Barışı’na bağlı yeni bir yasal düzenleme yapılıyor. İmar Barışı Yasası’yla ilçemizde Kavacık’ın bir kısmını da ilgilendiren sağlıklaştırma projesi yürüteceğiz. İlçemizdeki 48 bin binadan 33 bini barış yasası için başvuruda bulundu. İmar Barışına müracaat edenlerle ilgili belediye, bazı yerlerde bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı projeye uygun olan binalara güçlendirme ruhsatı verecek. Vatandaş binasını yıkıp yeniden yapacak. Barış yasası ve ona bağlı adımlar ilçe sakinlerinin binalarını güçlendirmesi ve yaşam kalitesini artırmasıyla ilgili çok büyük bir imkân. Üzerinde çalıştığımız imar planları çıkınca da ilçe sakinlerimiz binalarının ve arsalarının akıbeti hakkında bilgi sahibi olacak.” dedi.

Başkan Murat Aydın: “Kavacık Trafiği İçin İBB’den Yetki İstedik”

Kavacık ve Rüzgarlıbahçe’deki caddelerin tek ve çift yön düzenlemesiyle ilgili çalışmaya aylar öncesinden başladıklarını müjdeleyen Başkan Murat Aydın, trafik düzenlemesiyle ilgili yetkiyi İBB’den istediklerini olumlu yanıt gelmesi halinde ilçede ulaşımın daha konforlu hale geleceğini söyledi.

Başkan Murat Aydın mahalle sakinlerinin sağlıkla ilgili talepleri üzerine, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nü Kavacık’a taşıdıklarını, vatandaşların buradan ücretsiz muayene, diş tedavisi, psikolojik danışma, ambulans ve evde sağlık hizmeti alabildiklerini, sağlık ocağının da uygun bir zamanda taşınacağını ifade etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçe sakinleriyle bir araya geldiği Halk Meclisi düzenli aralıklarla tüm mahallelerde toplanacak.

Beykoz Halk Meclisi Kavacık Mahallesiyle başladı
Bizi Takip Edin