Beykoz halkı afetlere karşı bilinçlendiriliyor

Beykoz halkı afetlere karşı bilinçlendiriliyor

Beykoz Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinatörlüğü ve Beykoz Kent Konseyi işbirliğinde vatandaşlara afet farkındalık eğitimi veriliyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının "Türkiye Afet Eğitimi Yılı" ilan edilmesi kapsamında, Beykoz Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinatörlüğü ve Beykoz Kent Konseyi işbirliğinde Beykozlu vatandaşlara afet farkındalık eğitimleri veriliyor.

Ekipler tarafından, başta deprem olmak üzere sıkça görülen yangın, sel, tsunami, heyelan ve çığ gibi afetlere yönelik, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranış bilgilendirilmeleri yapılarak eğitimlerde, vatandaşların afetler konusunda farkındalığının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Beykoz Güncel Haber’e konuşan Beykoz Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinatörü Erdal Usturbelli, ”Burada eğitim alan insanlarda afet bilincini geliştiriyoruz ve neticesinde insanlar AFAD gönüllüsü olmak istiyorlar. 2021 yılı boyunca eğitimler devam edecek. Şuanda 100’ün üzerinde kişiye eğitim verdik.” dedi.

Beykoz Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinatörlüğü ve Beykoz Kent Konseyi işbirliğiyle program kapsamında verilen eğitimler vatandaşların taleplerine doğrultusunda 2021 yılının sonuna kadar devam edecek.     

Eğitim almak isteyen kişiler, Beykoz Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinatörlüğü ve Beykoz Kent Konseyine başvurarak eğitimlerden ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek.

Facebook yorumları

Yorum Yaz

Dikkat: Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan sadece yazan sorumludur. Sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.