Beykoz halkı bu kış da mazlumların yanında!

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği tarafından hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan 10 TIR dolusu insani yardım malzemesini dualarla Suriye’ye uğurlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliğinin öncülüğünde hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan 10 TIR dolusu insani yardım malzemesi dualarla Suriye’ye uğurlandı. 

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği’nin zor şartlarda kışı geçirmek zorunda kalan Suriyeliler için başlattığı “Kış Kapıda; Yalnız Bırakma” kampanyası kapsamında toplanan yardımlar yola çıktı.

Beykoz’daki hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan, içinde un, kömür, soba, gıda kolisi, hijyen malzemeleri, sünger yatak, battaniye, çocuk giyim ve halı gibi malzemelerin bulunduğu 10 TIR dolusu insani yardım malzemesi dualarla mazlumlar için Suriye’ye uğurlandı.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından düzenlenen uğurlama törenine, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Sağlam ve Feruz Kutsal, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, DEVA Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hikmet Baki, Gelecek Partisi Beykoz İlçe Başkanı Ayhan Uzunyayla, Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe ile muhtarlar ve sivil toplum kuruluş (STK) temsilcileri katıldı.

İstanbul İl Başkanı Mehmet Kesmen, günün anlam ve önemine ilişkin konuşarak, “Soğuk kış günlerinde sıcak evlerimizde otururken kara kışı, çoluk çocuğuyla çadırlarda geçirmeye çalışan kardeşlerimizi asla unutmayacağız. Meydanı zalimlere bırakmayacağız. Onlar yakıp yıkmaya devam etseler de bizler yapmaya, onarmaya devam edeceğiz. Ve sonunda Allah’ın izniyle biz kazanacağız. İyilik kazanacak. Beykoz’dan Suriye’ye iyilik yolu olsun. Suriye’den Beykoz’a dualar coşsun inşallah.” dedi.

Konuşmaların ardından, İlçe Müftüsü Ali Efe’nin yaptırdığı dualarla 3 TIR dolusu insani yardım malzemesi Beykoz’dan Suriye kamplarına gitmek için hareket etti. 

Diğer 7 TIR ise nakliye maliyetinin düşük olması için Hatay’ın Reyhanlı ilçesinden yola çıkacak.

Beykoz halkı bu kış da mazlumların yanında!
Bizi Takip Edin