Beykoz halkı koşuda buluştu

Beykoz Belediye Başkanlığı 4. Geleneksel Halk Koşusu her yıl olduğu gibi bu yılda yüzlerce ilçe sakinini spor ortak paydasında bir araya getirdi

Beykoz Belediyesi tarafından sporun önemine dikkat çekmek ve sporu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanlığı 4. Geleneksel Halk Koşusu her yıl olduğu gibi bu yılda yüzlerce ilçe sakinini spor ortak paydasında bir araya getirdi

Beykoz Belediyesi tarafından sporun önemine dikkat çekmek ve sporu yaygınlaştırmak amacıyla ilçede 4 yıldan bu yana düzenlenen Halk Koşusu ilçe sakinlerinin heyecanlı rekabetine sahne oldu. 

Beykoz Belediye Başkanlığı 4. Geleneksel Halk Koşusu her yıl olduğu gibi bu yılda yüzlerce ilçe sakinini spor ortak paydasında bir araya getirdi. 

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan ve Yüksel Baki ile İlçe Gençlik Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, belediye müdürleri, meclis üyelerinin de yarışmacılara destek verdiği koşu yaş gruplarına göre 5 kategoride yapıldı. 

Startı Beykoz Belediyesi Meydanı önünden verilen ve Elmalı Kavşağı’ndan aynı güzergâhın dönülmesiyle sona eren Halk Koşusu’nda yarışmacılar birinci olabilmek için 5 bin metrelik parkurda mücadele ettiler. 

Sadece Beykoz’da ikamet edenlerin katılabildiği yarışlarda toplam 16 bin TL para ödülü dağıtıldı. Yaş gruplarına göre bay/bayan kategorilerde birincilere 750 TL, ikincilere 500 TL, üçüncülere ise 300 TL ödül dağıtıldı. 

Koşuya her yıl katılarak gençlere örnek olan 83 yaşındaki Osman Yavuz da başarı madalyası ve 500 TL‘lik özel ödülün sahibi oldu. 

AK Parti İlçe Kadın Kolları ise “Madde Bağımlılığına Hayır” yazan tişörtlerle etkinliğe katıldılar ve madde bağımlılığına dikkat çektiler. 

Yarışmada dereceye girenler ödül ve madalyalarını Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in elinden aldılar. 

Her yıl düzenlenen yarışla sporun günlük hayatta daha fazla yer almasını ve ilçe sakinlerini sora teşvik etmeyi amaçladıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Amacımız sporla uğraşan sağlıklı nesiller yetiştirmek. Bunu içinde ilçedeki spor yatırımlarına hız verdik. Şahinkaya’da 2020 olimpiyat oyunlarında hizmet verecek Beykoz Arena Projesi için çalışmalarımız sürüyor, 3 yıl içinde tamamalanmasını planlıyoruz. Her yıl sporcularımıza malzeme, lojistik ve ekonomik destekler sağlıyor, Beykoz’dan şampiyonlar yetiştiriyoruz. Bu yıl da koşumuz çok coşkulu ve eğlenceli geçti. Genç yaşlı demeden koşuya katılarak burayı renklendiren herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Ödül töreninin ardından Başkan Çelikbilek dereceye giren tüm sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Kategorilere göre dereceye giren yarışmacılar şöyle: 

14-18 Bayan:

1.Burcu Dikmen

2.Senanur Yaman

3.Merve Büşra Genç

14-18 Erkek

1.Erhan Çetin

2.Halil Yalçın

3.Fırat Demirci

19-25 Bayan

1.Miray Gür

2.Bahar Demiray

3.Elif Çamurcu

19-25 Erkek

1.Erdem Güler

2.Hasan Güler

3.Mesut Köse

26-34 Bayan

1.Sevgi Canaslanbaş

2.Gökşen Üçüncü

3.Nurcan Şişman

26-34 Erkek

1.Aytekin Sanin

2.Orhan Şimşek 

3.Şenol Öner 

35-44 Bayan

1.Gülşah Zararsız

2. Mine Kılıçaslan

3.Hanife Karatop

35-44 Erkek 

1.Yüksel Kaşıtoğlu 

2.Kemal Balcı 

3.Şenol Erdoğan 

45+ Bayan

1.Nurşen Kılıçaslan

2.Kerime Özkan

3.Emine Semra Hergülman 

45+ Erkek

1.Uğur Özdemir

2.Atila Yavuz

3.Salim Keleş

Beykoz halkı koşuda buluştu
Bizi Takip Edin