Beykoz halkı Pazar günü birlikte koşacak

Beykoz Belediyesi Geleneksel Halk Koşusu bu yıl ilçe sakinlerini 6. kez buluşturacak. 

İlçe sakinlerine sportif bir ortamda rekabet imkânı sunan, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının yarışma heyecanıyla harmanlandığı “Beykoz Belediyesi Ge

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Geleneksel Halk Koşusu bu yıl ilçe sakinlerini 6. kez buluşturacak. 

İlçe sakinlerine sportif bir ortamda rekabet imkânı sunan, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının yarışma heyecanıyla harmanlandığı “Beykoz Belediyesi Geleneksel Halk Koşusu” bu yıl ilçe sakinlerini 6. kez buluşturacak. 

26000 TL Para Ödülü

Beykozluları spora teşvik etmek ve gündelik hayatta sporun daha fazla yer almasını sağlamak amacıyla düzenlenen halk koşusunda katılımcılara toplam 26.000 TL’lik para ödülü: 1. Olarak gelen yarışmacıya 750 TL, 2.’ye 500 TL, 3.’ye ise 300 TL para ödülü dağıtılacaktır.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilçede sporun yaygınlaşması için öncülük ettiği ve ilçe kaymakamlığının da destek verdiği yarışlara önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilçe sakinlerinin geniş katılımı bekleniyor.

5 bin metrelik parkurda yapılacak Halk Koşusu, Belediye Meydanı’ndan başlayarak Kaymakdonduran Kavşağı’ndan aynı güzergâhın dönülmesiyle sona erecek.

10 Mayıs Pazar günü saat 10:00’da Beykoz Belediyesi Başkanlık binası önünden başlayacak olan 6. Geleneksel Halk Koşusu’na tüm ilçe sakinlerimiz davetlidir. 

Güzergâh: Belediye Önü – Kaymakdonduran Kavşağı – Belediye Önü.

Kategoriler:

14–17 Yaş Bay/Bayan, 18-25 Yaş Bay/Bayan, 23-27 Yaş Bay/Bayan, 28-32 Yaş Bay/Bayan, 33-37 Yaş Bay/Bayan, 38-42 Yaş Bay/Bayan, 43-47 Yaş Bay/Bayan, 48 Yaş üzeri Bay/Bayan.

Ayrıca Halk Koşusu’na katılacak olan en yaşlı: Bay ve Bayan ilçe sakinine onur ödülü de verilecektir.

Beykoz halkı Pazar günü birlikte koşacak
Bizi Takip Edin