Beykoz halkı süre uzatımı ve taksit istiyor!

Boğaziçi öngörünüm alanlarının imar barışı kapsamında alınması Beykoz'da 'süre uzatılacak mı?' ve ‘taksit yapılacak mı?' sorularını gündeme getirdi.

Bu durum karşısında memnuniyetini ifade eden Beykozlular, 'süre uzatılacak mı?' ve ‘taksit yapılacak..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğaziçi öngörünüm alanlarının imar barışı kapsamında alınması Beykoz’da ‘süre uzatılacak mı?’ ve ‘taksit yapılacak mı?’ sorularını gündeme getirdi.

Bu durum karşısında memnuniyetini ifade eden Beykozlular, ‘süre uzatılacak mı?’ ve ‘taksit yapılacak mı?’ sorularını sormaya başladı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda torba teklif görüşmeleri sırasında AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş bu sorulara sorulara cevap verdi.  

Süre uzatımıyla ilgili sorulara “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” şeklinde cevap veren Muş, imar barışı uygulamasında taksitlendirme yapılıp yapılmayacağını sorusuna ise “Bakanlık bu konuda çalışıyor diye biliyorum” yanıtını verdi.

‘Sarıyer’e yapılanın aynısı Beykoz’a yapılıyor’

İmar barışı uygulamasını Boğaziçi Öngörünüm bölgesinde genişleten maddeyi de içeren torba teklif dün komisyonda görüşüldü. Teklifteki imar barışı düzenlemesini anlatan Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Bilgiç, maddenin Beykoz’u içerdiğini belirtti. Bilgiç, “Daha önce Beykoz’un koordinatları gelmediği için, imar barışından bu bölümü çıkarmıştık. Sarıyer’de ne yapıldıysa burada yapılan o. Başka bir şey yok” dedi.

‘Süre uzatımıyla ilgili cevap bekliyorum’

AK Partili Mehmet Muş, “Uzatılacak diye biliyorum ama teyit etmeye çalışıyorum” bilgisini verdi. Muş, başka bir soru üzerine de, “ Süre uzatımıyla alakalı… Bu, yürütmenin bir konusu. Bakanı aradım, dönüş yapacak bana, uzatıp uzatmayacak mısınız meselesine bir cevap isteyeceğim kendisinden. Fakat burada, dediğiniz gibi, yıl sonu geldi, dolayısıyla bakanlığın burada bir tasarruf kullanması gerekiyor ki vatandaşlar bundan faydalanabilsin, makul bir süre” ifadelerini kullandı.

‘Taksitlendirme için çalışılıyor’

MHP’li Mustafa Kalaycı ise, imar barışı uygulamasında taksitlendirme yapılıp yapılmayacağını sordu. Muş bu soruya da, “Bakanlık bu konuda çalışıyor diye biliyorum” yanıtını verdi.

Beykoz halkı süre uzatımı ve taksit istiyor!
Bizi Takip Edin