Beykoz halkı tedirgin! Yetkililerden açıklama bekliyor

Beykoz’da iki gündür musluklardan akan şebeke suyundan lağım kokusuna geldiğini öne süren vatandaşlar, tedirgin olduklarını ifade ederek yetkililerden herhangi bir uyarı yapılmadığı gerekçesiyle sitem etti.

Beykoz halkı tedirgin! Yetkililerden açıklama bekliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da dün sabah saatlerinden itibaren birçok mahallede musluklardan akan şebeke suyundan yoğun kokular duyulmaya başlandı.

Pek çok mahallede benzer şikâyetlerin duyulması halk arasında büyük paniğe neden oldu.

Birçok vatandaş kullandıkları İSKİ’ye ait şebeke suyundan lağım kokusuna geldiğini ileri sürerek, ellerini dahi yıkayamadıklarını, pis kokunun ellerine sindiğini söyledi.

Beykoz’da şebeke suyuna lağım mı karıştı?

Yetkililerin hiçbir şekilde haber vermediğini ifade eden vatandaşlar ihtiyaçlarını marketten aldıkları sularla karşıladıklarını söyledi.

Kamuoyunu tatmin eden resmi bir açıklama yapılmazken edinilen bilgilere göre, Cumhuriyet’te depo temizliği sırasında vananın açık bırakıldığını ve vatandaşların ihbarlarından sonra dezenfekte çalışmalarının başlatıldığını ifade edildi. Klorlama ve deşarj işlemlerinin devam ettiğini bildirdi.

Beykoz halkı tedirgin! Yetkililerden açıklama bekliyor

“KİMSE BİLGİ VERMEDİ”

Esnaf Kenan Kalay, “Bu durumdan herkes şikâyetçi. İnsanların elinde olmayan bir şey. Bunu anonsla insanlara bildirmeleri lazımdı. İnsanlar birbirlerini uyardı. Birkaç gün bu suların böyle olduğunu söylemeleri lazımdı. İnsanlar ‘bu suyu kullanalım mı’ diye tedirgin. Kimse bilgi vermedi. Bu insanlar bilgiyi nereden alsın. Biz neye göre, kime göre hareket edeceğiz?” dedi.

“AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

Şen Yılmaz, “Yetkililerden bu konuda açıklama bekliyoruz.153 aradım 185 yönlendirildim. 185 aradım bant yayını yapıp arıza olduğunu bildiriyor. Alınacak tedbirler hakkında bir yetkili çıkıp Beykozluları aydınlatma gereği duymaz mı? Pes doğrusu.” dedi.

Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren vatandaşlar, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (İSKİ) tepki gösterdi.

İşte vatandaşların tepkileri:

 

Beykoz halkı tedirgin! Yetkililerden açıklama bekliyor

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin