Beykoz halkı Yemen için harekete geçiyor

Yemen'de yaşana insani krize dikkat çekmek amacıyla Beykoz'da 17 farklı STK bir araya gelerek harekete geçiyor.

Yemen'de yaşana insani krize dikkat çekmek amacıyla Beykoz'da faaliyet gösteren 17 farklı STK bir araya…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yemen’de yaşana insani krize dikkat çekmek amacıyla Beykoz’da 17 farklı STK bir araya gelerek harekete geçiyor.

Yemen’de yaşana insani krize dikkat çekmek amacıyla Beykoz’da faaliyet gösteren 17 farklı STK bir araya gelerek oluşturduğu ‘Kardeşlik Platformu’ tarafından düzenleyecek basın açıklamasına halk davet edildi.

Büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan, İslam coğrafyasında önemli bir yere sahip olan ve ecdadımız Osmanlı’dan izler taşıyan Yemen, ülkede yaşanan iç savaş nedeniyle açlık ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya. 24 milyon nüfusa sahip Yemen’de, ülkenin büyük bir kısmı insani yardıma muhtaç durumda. Yaklaşık 15 milyon kişinin güvenli içme suyuna erişimi bulunmuyor.

Aralarında Beykoz İlçe Müftülüğü, İHH Beykoz Temsilciliği, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Peygamber Sevdalıları Vakfı, Erbakan Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, ÖNDER, Eğitim Bir-Sen gibi 17 farklı STK’nın bulunduğu ‘Kardeşlik Platformu’ tarafından Yemen’de yaşanan insani krize dikkat çekmek amacıyla bir basın açıklaması düzenlenecek.

27 milyon nüfusa sahip olan ve 21 milyon insanının yardıma muhtaç olduğu Yemen’de devam eden insani krize dur demek için, ‘Kardeşlik Platformu’ tarafından ‘Yemen’de zulme dur de!’ sloganıyla yapılacak basın açıklamasına Beykoz halkı davet edildi.

Basın açıklaması 23 Kasım Cuma günü Beykoz Merkez Camisinde Cuma namazı sonrası yapılacak.

Beykoz halkı Yemen için harekete geçiyor
Bizi Takip Edin