Beykoz halkına hak ettiği hizmeti veriyoruz!

Beykoz Belediyesi Meclisi 459 Milyon TL olarak belirlenen 2017 Yılı Bütçesi'ni oy çokluğuyla kabul etti.

Belediye Meclisi, 2017 Yılı Bütçesi ve 2017 Mali Yılı Performans Programını görüşmek üzere toplandı. Beykoz Belediye…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Meclisi 459 Milyon TL olarak belirlenen 2017 Yılı Bütçesi’ni oy çokluğuyla kabul etti.

Belediye Meclisi, 2017 Yılı Bütçesi ve 2017 Mali Yılı Performans Programını görüşmek üzere toplandı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında toplanan genel kurulda 2017 Mali Yılı Performans programı görüşüldü.

Mecliste 10 Ekim 2016 tarihli tutanak oy çokluğuyla kabul edildi. Mecliste görüşülerek oy birliğiyle kabul edilen raporlar şöyle: Beykoz İlçesi, Merkez Mahallesi Kadastro Çalışmalarında görev yapmak üzere 6 (altı) adet Bilirkişi Üyenin seçilmesi hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği ve Beykoz Belediyesi Yardım Esasları Yönetmeliği hakkındaki Hukuk Komisyonu raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Genel kurulda İdari Performans Programı hakkında bir sunum yapan mali işlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, meclis performans raporunda öngörülen faaliyet ve genel yönetim giderleri hakkında bilgi verdi.

2017 Yılı Mali Performans programına göre belediyenin müdürlük faaliyet giderlerinin maliyeti 320 milyon 476 bin TL olarak belirlendi. Genel yönetim giderleri ise 138 milyon 524 bin TL olmak üzere toplam kaynak ihtiyacı 356 milyon şeklinde yer aldı. Sunumda müdürlüklere göre kaynak ihtiyacı da paylaşıldı.

Sunumun ardından genel kurulda yapılan oylamayla 2017 Yılı Mali Performans Programı oyçokluğuyla kabul edildi.

Bütçe görüşmelerinde ise ilk olarak Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Emin Yavuz 2016 Yılı Bütçesi hakkındaki komisyon raporunu okudu. Bütçeyle ilgili olarak gruplar adına AK Parti Grubu adına Salim Öztürk söz alırken CHP grubu adına Hakkı Emanet, görüşlerini aktardı.

Başkan Çelikbilek: “ Biz Beykoz’un İnsanlarının Sevdasıyız”

Belediye olarak yaptığı hizmet alanı ve projelerden bahseden Başkan Çelikbilek, “7 Ağustos Yenikapı ruhunu asla aklımdan çıkarmayacağım. Hukuken olmayan hiçbir işi yapmıyoruz. Halkım benden görev bekler. Biz Beykoz’un insanlarının sevdasıyız. İBB Meclisinde de İmar ve dönüşüm konularındaki görüşmelerimiz sonucu, alınan kararların Beykoz’un yararına olmasını gözettik.  Beykoz’da dönüşüm olsun diye gayret sarfediyoruz. Tokatköy, Zerzevatköy, Kavacık ve diğer mahallelerde bu çalışmamız sürecek. Örneğin Beykoz Tapu Müdürlüğü, Cumhuriyet tarihinde bizim Başkanlığımızda verdiğimiz tapu çalışmasını hiçbir zaman yaşamadı. Kavacık Meydanı yarın yeni haliyle ilçe sakinlerimizin hizmetine açılacak. Tasarım Atölyesi Mesire ve Meydan Alanları çalışmamız ise sürecek. Bütçenin halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Salim Öztürk: “Biz Beykoz Halkına Hak Ettiği Hizmeti Veriyoruz”

Başkan Yardımcısı Salim Öztürk: “Bütçeler hazırlanırken 5018 sayılı kanun ve belirli kriterlere göre hazırlanır, Mali Hizmetlerin 69 milyonluk ödeneğinin içinde, 45 milyonunu yedek ödenek oluşturuyor. Biz borcumuzu yapılandırdık, aksatmadan zamanında ödüyoruz. Bu rakamların gerçekleşmesini nisan ayında yapacağımız toplantıda göreceğiz. Bu sorumlukla hazırladığımız 2017 yılı bütçesinin Beykozumuza ve Belediyemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen tüm personelimize ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Salim Öztürk ayrıca müdürlüklerin 2015 ve 2016 yıllarında tahmini ve gerçekleşen bütçeleri ile 2017 yılı tahmini bütçeleri hakkında genel kurula bilgi verdi.

Meclis başkanlığı tarafından AK Parti meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu ile CHP’den Aydın Düzgün ve Cavit Gül’e söz verildi.

Meclis üyelerinin görüş bildirmesinin ardından yapılan oylamayla 2017 Yılı Bütçesi oy çokluğuyla kabul edilerek meclisten geçti.

Bir sonraki meclis toplantısı 7 Kasım Pazartesi günü saat 10:00’da yapılacak.

Beykoz halkına hak ettiği hizmeti veriyoruz!
Bizi Takip Edin