Beykoz halkına olan borcumuzu ödemek zorundayız!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan yerel basın temsilcileri ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü yöneticileri, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yerel basın temsilcileri ile bir araya gelerek…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan yerel basın temsilcileri ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

CHP Beykoz İlçe Örgütü yöneticileri, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yerel basın temsilcileri ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Çubuklu Konca Garden Restaurant’da düzenlenen toplantıya İlçe Başkanı Mahir Taştan ve ilçe yönetimi ile meclis üyeleri Cavit Gül, Aydın Düzgün, Deniz Yıldız, Süleyman Kılıç ve Suha Okan Uzun katıldı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan konuşmasına Cizre’de şehit düşen polislere ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyerek başladı. Terör olayının son bulması için siyasi iradenin ne yapması gerekiyorsa üzerine düşen vazifeleri yerine getirmesini dileyen Taştan terör konusunda sözlerini şöyle sürdürdü; ”Terör nerden kimden nasıl gelirse gelsin ülkemizin iç barışı huzuru yok eden, iç barışa kapalı olduğumuz bu dönemlerde halkın ve siyasi iktidarın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Şavşat’ta Genel Başkanımıza yapılan saldırı bunların bir örneğidir. İleriki süreçlerde neler yaşanacağı muammadır.”

Basın toplantısında 15 Temmuz sürecini ve Suriye harekatını da değerlendiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan şu açıklamaları yaptı;

Türk ordusunun yıpratıldığı bir süreçte Suriye’ye girildi

Türkiye’de son günlerde birçok şey rayından çıkmış, ekseninden kaymıştır. Bu dönemde siyasetin ön planda olması gereken bir dönemdi ama OHAL uygulamaları ile tek partilik tek adamlık dönemine doğru yaklaşan doğru sürecin içindeyiz. 15 Temmuz’dan bu yana yaşananları iyi değerlendirmek analiz etmek lazım. Sebep ve sonuçları iyi ortaya koymak gerekir. Bu değerlendirmelerle Türkiye’de yapılması gereken değişiklikler TBMM çatısı altında yapılmalıdır.

Türk ordusunun yıpratıldığı, TSK’nın tarih boyunca hiç bu kadar farklı gözle algılanmadığı bir sürçte Suriye’ye bir harekat gerçekleştirildi.  Bunun amaç ve sonuçları belli değil. TBMM’de bilgi verilmedi, tartışılmadı. Bunları iyi değerlendirmek gerekir. Siyaseten yakınlık kurulmuşken bu tip kararlar biraz daha siyasete önem verilmesi gerekiyor.

Bu bir sızma değil yerleştirilmedir

15 Temmuz tarih boyunca karşılaşılan darbe girişimlerden çok farklı bir olguyla karşımıza çıktı. Şimdi terörist olarak görülen Fettullah Gülen cemaati 10 yıldır ülkeyi yönetiyordu. Bu ortaklık hangi sebeplerle ne şekilde kırıldı belli değilken bir anda darbe girişimi ile terörist yapı karşımıza çıktı. Devlete sızdılar denildi ama bu bir sızma değil yerleştirilmedir. 10 yılı aşkın süre bu ülkeyi beraber yönettiler ve bu ortaklığı sürdürdüler. Kendi yarattıkları bu yapılanmanın bir anda terörist ilan edilerek 15 Temmuz sürecinin başlamasına halkın direnme hakkınınım önüne ne topun ne silahın geçemeyeceğini anladık. Bunlardan ders çıkarıp ben yaptım değil, birlikte ne yapabilirizi konuşmamız gerekir. Halk iradesine saygı duymak görüş ve düşüncelerine önem vermek siyasi iktidarın ve Cumhurbaşkanı’nın temel görevidir.

Artık Türkiye cemaatlere teslim olmasın

Cemaatin 2002’den sonraki dönemlerde kadrolaşması % 95 artış göstermiştir.  40 yıl öncesine dayanan bir süreçte var ama önceki yaş kararlarında irticai sebeplerden dolayı diskalifiye edilenlerde oluyordu. Halka sürekli kandırıldık demek doğru değil. Bu süreçten ortak kararlar alınarak çıkılmalıdır. Boşalan yerlere hangi cemaatten isimlerin yerleştirildiği belli değil. Artık Türkiye’nin cemaatlere teslim olması geride kalmış olmalıdır.

Beykoz halkına olan borcumuzu ödemek zorundayız

Beykoz’da halk 15 Temmuz akşamı direnme hakkını kullanarak FSM Köprüsü’ne çıktı ve darbecilerin yapmaya çalıştığı darbe girişimini engelledi. Beykoz’da ki siyasiler olarak bu halka bir görevimiz ve sorumluğumuz var. Bunun başında halkın sorunları ve ihtiyaçları geliyor. Barınma hakkını ilgilendiren sorunlarımız var. Buradan bir çağrı yapıyorum ve belediye başkanı ve siyasi partilere bir çağrı yapıyorum ve bu halkı başımızın tacı yapmamız gerekiyor. Halkımıza borcumuz olan barınma sorununu birlikte çözelim. Demokrasi ve Cumhuriyet’e sahip çıktığı için ödüllendirelim. Bu halkın sorunları içinde boğmak değil kolaylaştırmak bizim boynumuzun borcudur. Siyasi iktidarın da Beykoz’daki yerel iktidarın da yapması gereken işlemler var. Halka olan borcumuzu bu şekilde ödemek zorundayız. Bu çağrımı siyasi partileri ziyaret ederek de tekrarlayacağım.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. 

Beykoz halkına olan borcumuzu ödemek zorundayız!
Bizi Takip Edin