Beykoz Hanefi Dilmaç'ın düğününde buluştu

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç'ın kızı Feyza Dilmaç, muhteşem düğün töreni ile dünya evine girdi.

Beykoz siyasetinin sevilen önemli isimlerinden eski Çavuşbaşı Belediye Başkanı ve iki dönemdir Belediye Başkan Yardımcılığı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın kızı Feyza Dilmaç, muhteşem düğün töreni ile dünya evine girdi.

Beykoz siyasetinin sevilen önemli isimlerinden eski Çavuşbaşı Belediye Başkanı ve iki dönemdir Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten M. Hanefi Dilmaç’ın kızı Feyza Dilmaç, Yasin Kahraman ile dünya evine girdi.

Beykoz Çavuşbaşı Kasrı’nda gerçekleştirilen Dilmaç ve Kahraman ailelerinin bu mutlu gününe başta siyasiler, işadamları bürokratlar, spor ve STK temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Düğün Beykoz’un her kesiminden yaklaşık 2 bin 500 değerli ismi bir araya getirmesi ile ayrıca takdir topladı.

Davetlileri kapıda karşılayan ve tek tek ilgilenen Hanefi Dilmaç ve eşi Filiz Dilmaç, düğün töreni boyunca misafirleri ile yakından ilgilendi. Kızı Feyza’nın mutlu gününe tanıklık eden Hanefi ve Filiz Dilmaç’a da ilgi yoğun oldu.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan düğün merasiminde çiftin nikahını Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kıydı. AB eski Bakanı Egemen Bağış, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cihan Öztunç, Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Azerbeycan eski Belediye Başkanı Mecnun Aliyev, Tuncay Ünal ve Ramazan Pekgöz de çiftin nikah şahidi oldu.

Nikah merasimine “Oğlumuz bölgemizin insanı. Kızımız ise benim değerli kardeşim, arkadaşım, siyasette yol arkadaşımız Hanefi Dilmaç’ın kızı.” sözleri ile başlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek  ‘Evlenmeyi kabul ediyormusunuz?’ sorusuna ‘Evet‘ diyen Feyza ve Yasin çiftini şahitlerin huzurunda karı koca ilan etti.  Başkanı Çelikbilek’in isteği üzerine evlilik cüzdanını geline veren eski AB Bakanı Egemen Bağış, çifte mutluluklar diledi. Nikah Şahidi Kaymakam Ahmet Katırcı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile katıldıkları bir düğün merasimde verdiği örneğe değinerek “Beypazarı’ndan bir amcamın bana tavsiyesi var, diyor ki; bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim..” dedi. Ankara’dan gelerek düğün merasimine katılan Çankaya Kaymakamı Aydın Ergün de “Hanefi ve Filiz kardeşlerimin aile hayatlarını yakından bilen biri olarak kızımız Feyza’ya anne ve babası gibi bir hayat diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Nikah ve takı merasimi sonrası düğün Erol Aydoğan konseri ve kemençe ile ilerleyen saatlerine kadar sürdü. 

Beykoz Hanefi Dilmaç'ın düğününde buluştu
Bizi Takip Edin