Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne anlamlı ziyaret

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne anlamlı ziyaret
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından çocuklara hayvan sevgisi aşılamak ve hayvanlara yönelik çalışmalar hakkında ilçe sakinlerini bilgilendirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, ilkokuldan üniversiteye farklı yaş gruplarından 200’e yakın öğrenci ağırlandı.  

Merkezde tedavisi ve bakımı yapılan sokak hayvanlarıyla ilçedeki çocukların ve gençlerin sıcacık buluşmasına sahne olan “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” etkinliğinde ilk olarak, Köpek Eğitmeni Ali Yeşilırmak yetenekli köpeği Teo’ya birlikte sunum ve gösteri gerçekleştirdi.  

“KÖPEKLER EN İYİ DOSTTUR”

Sunumunda köpeklerin doğru eğitimle insanların en iyi dostu yardımcısı olacağını vurgulayan Yeşilırmak, hayvanların da bir kalbi olduğunu, hayvan sahiplenmek isteyenlerin bunu göz önüne almalarını tavsiye etti.

Teo’nun sahibinden aldığı komutları eksiz yerine getirdiği gösterisi etkinliğe katılan çocuklar tarafından ilgiyle izlendi.  

Etkinlikte İnsani Yardım Vakfı (İHH)’dan Mustafa Yorgancı köpeğiyle birlikte göçük altında arama kurtarma eğitimden kesitler sundu. 

Ardından öğrenciler, merkezde görevli veteriner hekimlerle birlikte, kedi ve köpeklerin bakıldığı üniteler ile “Doğal Yaşam Alanı”nı gezdi ve verilen hizmetler hakkında bilgi aldı.   

320 DÖNÜMLÜK DOĞAL YAŞAM ALANI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülkeye örnek gösterilen “Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi”, sahipsiz sokak hayvanlarına 11 dönümlük arazide kuaförden yoğun bakım ünitelerine son teknolojik imkânlarla aşı, bakım ve tedavi hizmeti veriyor.

Türkiye’de ilk ve tek olan “Doğal Yaşam Alanı”nda ise, 320 dönümlük arazide, yılın 365 günü beslenme, temizlik, bakım ve tedavi olmak üzere tam teşekküllü hizmet sunuluyor.  

MAMA ÜRETİM MERKEZİ

Beykoz Belediyesi, merkez bünyesinde çok yakında hayvan ve çevre dostu yeni bir çalışmaya da imza atıyor. Kurumun sosyal tesislerden çıkan yemek atıklarının işlenerek mamaya dönüşeceği kuru mama üretim ünitesi çok yakında hizmete açılacak.

Ünitenin hizmet vermeye başlamasıyla rehabilitasyon merkezindeki hayvanların beslenme maliyetlerine ciddi katkı sağlanacak.

Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne anlamlı ziyaret
Bizi Takip Edin