Beykoz heyetinden Kars ve Ardahan ziyareti

Beykoz Belediyesi tarafından Kars’ın Selim ilçesinde yapılan “Beykoz Parkı” Kars halkının sevgi gösterileri ve yoğu ilgisiyle hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından Kars’ın Selim ilçesinde yapılan “Beykoz Parkı&#822

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından Kars’ın Selim ilçesinde yapılan “Beykoz Parkı” Kars halkının sevgi gösterileri ve yoğu ilgisiyle hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından Kars’ın Selim ilçesinde yapılan “Beykoz Parkı” Kars halkının sevgi gösterileri ve yoğu ilgisiyle hizmete açıldı. 20 dönüm arazi üzerinde kurulan parkta çocuk oyun grupları, basketbol ve voleybol sahası, gezi ve dinlenme alanları ile spor aktivasyon alanları bulunuyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek park açılışına katılmak ve bir dizi resmi ziyarette bulunmak üzere AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Metin Torun, Av. Yüksel Baki, meclis üyeleri ve iş adamlarından oluşan 17 kişilik bir heyetle Kars’a gitti.

14-16 Haziran tarihleri arasında yapılan ziyarette “Beykoz Parkı”nın açılışının yanı sıra Kars’ın Gelinalan Köyü, Selim Belediyesi, Sarıkamış Belediyesi, Kars Belediyesi, Ardahan Belediyesi ziyaret edildi ve Selim Belediyesi ile Beykoz Belediyesi arasında “kardeş şehir “protokolü imzalandı.

Kars programına Gelinalan Köyü’nü ziyaretle başlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek burada köy muhtarı Kerim Aladağ ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Gelinalan sakinlerine Beykozluların selamını ve sevgilerini ileten Başkan Çelikbilek burada köy sakinleriyle sohbet ederek çocuklara hediyeler verdi.

15 Haziran Cuma günü yapılan park açılışına Kars Vali Yardımcısı Karahan Daştan, Selim Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Selim Belediye Başkanı Muhittin Yücel, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, Selim ilçesi sakinleri katıldı.

Açılışta konuşan Selim Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya kilometrelerce uzaktan gelip Kars’a böylesine güzel bir park kazandırmanın son derece anlamalı ve kadirşinas bir davranış olduğunu ifade ederek Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

Başkan Yücel Çelikbilek ise doğduğu şehir olan Kars’ın gönlünde farklı bir yeri olduğunu ifade ederek imzalanacak kardeş şehir belediye protokolü ile yeni alanlarda ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi. Yağmur altında gerçekleşen açılışta Konuşmaların ardından hep birlikte kurdele kesildi.

Açılış sonrasında Beykoz Belediyesi ve Selim Belediyesi arasında iş birliği alanlarını güçlendirmek üzere hazırlanan Kardeş Şehir protokolü Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Selim Belediye Başkanı Muhittin Yücel tarafından imzalandı.

Beykoz Heyeti, Kars ziyareti kapsamına Ani Harebeleri, Çıldır Gölü, Ardahan Kalesi, Kars Kalesi ve Sarıkamış Şehitlikleri gibi şehrin tarihi bölgelerini de gezdi.

Beykoz heyetinden Kars ve Ardahan ziyareti
Bizi Takip Edin