Beykoz için fırtına ve kar uyarısı!

Beykoz’da Pazar sabah saatlerinden itibaren yüksek kesimlerinde yağışların kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta boyunca Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu İstanbul’un, pazar günü sabah 08.00’den itibaren Sibirya kökenli daha soğuk bir havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

İBB AKOM verilerine göre; soğuk hava kuzeyli rüzgarların (Karayel, Yıldız) 60-80km/s hızla fırtına şeklinde esmesiyle şehre giriş yapacak.

Soğuk hava nedeni ile hâlihazırda 5-7°C’ler civarında seyreden sıcaklıklar kar değerlerine -1, 3°C gerileyecek. Soğuk hava ve fırtınanın beraberinde, il genelinde karla karışık yağmur ve kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

KAR YAĞIŞI GEÇİŞLERİ OLACAK

Beykoz’da Pazar sabah saatlerinden itibaren merkezlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışların kuzey ve yüksek kesimlerde kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Perşembe sabah saatlerinde kadar İstanbul üzerinde etkili olması beklenen Sibirya kökenli soğuk hava dalgası nedeni ile sıcaklıkların yer yer 0°C ve altına gerileyebileceği, beraberinde buzlanma ve don olayları ile birlikte kuvvetli, yer yer yoğun kar yağışı geçişlerinin yaşanabileceği tahmin ediliyor.

VALİ YERLİKAYA UYARDI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Cumartesi ve Pazar günü karla karışık yağmur  beklenmektedir.  Lütfen tedbirli ve dikkatli olalım” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Yerlikaya, “Kıymetli Hemşehrilerim, 16.00 itibarıyla Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgilere göre İstanbul’da;  Cumartesi ve Pazar günü karla karışık yağmur  beklenmektedir. Lütfen tedbirli ve dikkatli olalım. Gelişmelerden sizleri sürekli bilgilendireceğiz” ifadelerini kullandı.

.

.

Beykoz için fırtına ve kar uyarısı!
Bizi Takip Edin