Beykoz için gizli bir ittifak mı yapılıyor?

Beykoz'da AK Parti'ye karşı gizli bir ittifak kurulmaya çalışıldığı dedikoduları yapılıyor.

Muharrem Kaşıtoğlu'nun Saadet Partisi'nden aday olmasının ardından yerel seçimlerde ittifak kuran CHP ile İYİ Parti arasındaki Beykoz pazarlıkla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da AK Parti’ye karşı gizli bir ittifak kurulmaya çalışıldığı dedikoduları yapılıyor.

Muharrem Kaşıtoğlu’nun Saadet Partisi’nden aday olmasının ardından yerel seçimlerde ittifak kuran CHP ile İYİ Parti arasındaki Beykoz pazarlıkları da devam ediyor. İttifak görüşmeleri henüz tamamlanmadan Bilgehan Murat Miniç’in İYİ Parti’den belediye başkan adayı olacağını açıklaması dikkat çekmişti. Alınan bilgilere göre Muharrem Kaşıtoğlu’nun ardından Beykoz’da AK Parti’ye karşı, CHP’nin açıklayacağı adayın yanı sıra Murat Miniç’in hem MHP’den hem de AK Parti’den oy alabileceği düşünülerek İYİ Parti’den yada bağımsız aday çıkabileceği konuşuluyor.

Gizli bir ittifak mı var?

AK Parti’den istifa eden Muharrem Kaşıtoğlu’nun Saadet Partisi’nden aday olması, ittifak kuran CHP ile İYİ Parti’nin başka şehirlerde birbirleri karşısında aday çıkarmazken, Beykoz’da iki partinin de ayrı ayrı aday çıkarabileceği ya da Miniç’in bağımsız aday çıkabileceği yönünde ki söylentiler Beykoz’da AK Parti’ye karşı “gizli bir ittifak mı var?” dedikodularına neden oluyor.

‘Beykoz’un abisi’ aday gösterilirse dönerim!

Saadet Partisi’nden aday olan Muharrem Kaşıtoğlu’nun AK partiden aday yapılmayacağını anladığı için üyelikten istifa ettiği ve o dönem bazı siyasi partilerle belediye başkan adayı olabilmek için görüşmeler yaptığı biliniyor. Kaşıtoğlu’nun dost sohbetlerinde ‘Beykoz’un abisi’ olarak bilinen ismin aday gösterilmesi durumunda AK Parti’ye tekrar geri dönebileceği, onun dışında bir aday gösterilmesi halinde başka partiden veya bağımsız aday olacağını söylediği konuşuluyordu.

2004 senaryosu tekrarlanıyor mu?

Mart 2004 yerel seçimlerinde AK Parti’den aday olamayan bazı isimlerin o dönem Beykoz’da Saadet Partisine çalıştığı iddia edilirken, aynı senaryonun 31 Mart 2019 seçimlerinde de hayata geçirildiği söyleniyor. AK Parti’den aday yapılamayanların siyasi hırsları, Muharrem Kaşıtoğlu’nun da kendi şahsi hesapları yüzünden Saadet Partisi’nden aday göstertildiği, CHP ve İYİ Parti’nin de Beykoz’da ayrı ayrı yada bağımsız aday çıkartılacağı yönünde ki söylentiler, kamuoyunda AK Parti’ye karşı Beykoz’da “gizli bir ittifak mı var?” sorularına neden oluyor. 

Beykoz kamuoyu soruyor;

AK Parti’ye karşı Beykoz’da gizli bir ittifak kuruldu mu?

Muharrem Kaşıtoğlu’nun aday olarak çıkmasının arkasında ki asıl güç kim?

CHP ile İYİ Parti ittifakına rağmen Beykoz’da ayrı ayrı aday çıkarılacak mı?

İttifak kapsamında İYİ Parti aday çıkarmazsa Murat Miniç yine de bağımsız çıkacak mı?

Saadet Partisi’nden aday olmadan önce Kaşıtoğlu, AK Partili bazı vekiller ile görüştü mü?

Kaşıtoğlu, aday gösterilmesi durumunda AK Parti’ye tekrar geri dönebilirim dediği ‘Beykoz’un abisi’ ile Saadet Partisi’nden adaylığını istişare etmiş midir? Etmişse kendisine aday olması yada olmaması söylenmiş midir?

Saadet Partisi’nde başka hangi AK Partili isimlerin adaylığı tartışıldı?

Beykoz için gizli bir ittifak mı yapılıyor?
Bizi Takip Edin