Beykoz için Turunçgil Böceği uyarısı!

Turunçgil böceğine (Uzun Antenli Böcek) karşı Beykoz halkı uyarıldı.

Vatandaşları daha önce ülkemizde varlığı bilinmeyen, iç ve dış karantinaya bağlı zararlı bir böcek kabul edilen, Anoplophora chinensis- Turunçgil böceğine (Uzun Antenli…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turunçgil böceğine (Uzun Antenli Böcek) karşı Beykoz halkı uyarıldı.

Vatandaşları daha önce ülkemizde varlığı bilinmeyen, iç ve dış karantinaya bağlı zararlı bir böcek kabul edilen, Anoplophora chinensis- Turunçgil böceğine (Uzun Antenli Böcek) karşı Beykoz halkı uyarıldı.

İstanbul ve çevresinde görüldüğü tespit edilen, uzun antenli turunçgil böceği, ağaçların gövdelerini yiyerek kurumalarına sebep oluyor. Son derece zararlı olan ve koruma amaçlı mücadeleye cevap vermeyen bu böcek için Tarım îlçe Müdürlüğü ve İlçe Belediyeler, koordineli bir çalışma başlatıp rutin kontroller gerçekleştiriyor.

Gördüğünüz anda bildirin!

Zararlı böceğin tespit edildiği ağacın belirlenmesinin hemen ardından ağacın, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bilgisi dâhilinde ilaçlanması ve devamında gözlenerek imha edilmesi gerekiyor. Mücadele için vatandaşların konuya hassasiyet gösterip Park ve Bahçeler Müdürlüklerini ya da ilçe tarım müdürlüğüne bildirmeleri gerekiyor. Böcek zararına maruz kalmış ağaçların, gerekli durumlarda imhası ve koruma amaçlı ilaçlaması ücretsiz olarak yapılıyor.

Vatandaşların Turunçgil böceğini gördüklerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 153 çağrı merkezini, Beykoz Belediyesi’nin 4446661 çağrı merkezini ve İlçe Tarım Müdürlüğü’nün telefonlarını aramaları gerekiyor.

Beykoz ilçe Tarım Müdürlüğü İrtibat Telefonu: 0216331041- 02163311446

Beykoz için Turunçgil Böceği uyarısı!
Bizi Takip Edin