Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü resmen açıldı

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası ve lojmanlarının açılışı törenle yapıldı.

Mart 2013 tarihinden itibaren, Beykozlulara yeni “akıllı” binasında hizmet veren Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve lojman binasının açılışı İstanbul…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası ve lojmanlarının açılışı törenle yapıldı.

Mart 2013 tarihinden itibaren, Beykozlulara yeni “akıllı” binasında hizmet veren Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve lojman binasının açılışı İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın katılımı ile yapıldı.

Tamamı hayırseverlerin yardımları ile yapılan Türkiye’nin en modern, güneş enerjisi ile kendi elektriğinin bir kısmını karşılayan İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ve 25 daireli lojmanların açılışına İstanbul Valisi Vasip Şahin, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve İş Adamı İsmet Acar ile mahalle muhtarları, STK temsilcileri ile emniyet mensupları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, binasının inşasına katkı koyan tüm hayırseverlere teşekkür ederek vefat eden şehitlerimize rahmet diledi. Katırcı’nın ardından İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan bir konuşma yaparak son söz  İstanbul Valisi Vasip Şahin’e bırakıldı.

Sıkıntılı günlerde verilen destekler apayrı bir anlam taşıyor

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binası ve lojman binasının açılışı vesilesiyle bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu ifade eden Vali Şahin, “Öncelikle 171. kuruluş yılını kutlayan polis teşkilatımızın, hem polis haftasını hem polis gününü tebrik ediyorum. İnşallah daha nice 170 yıllar bu teşkilat, milletimizin huzur ve sükûn ile emniyet içerisinde yaşaması için kanun ve nizam hakimiyetini sağlanması noktasında hizmet etmeye devam edecektir.‘ dedi.

Vali Şahin, ‘Bu tür hizmet binalarının bizim açımızdan çok daha büyük anlamları var. Şu sebeple ki buradaki bağışçılarımızı biliyorum; birçoğu bundan çok daha büyük eserleri bu millete bağışladılar, kamu hizmetlerine tahsis ettiler. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde böyle bir binayı bağışlamak, yapmak, desteklemek apayrı bir anlam taşıyor.’ dedi.

Memurlarımızın verimli ve rahat şekilde hizmet edebilmesi açısından lojmanlar da çok önemli bir yere sahip diyen Vali Şahin, ‘Dolayısıyla en az hizmet binası kadar lojmanlarımız için de emeklerinize teşekkür etmek istiyorum.’ dedi

Program, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından binanın gezilmesiyle sona erdi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü resmen açıldı
Bizi Takip Edin