Beykoz İshakağa okulunda usulsüz uzaklaştırma iddiası

İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği yayınladığı basın açıklaması ile okul müdürlerine haksızlık yapıldığını iddia etti.

Beykoz İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği yöneticileri, Okul Müdürü Göksel Biçer'in Türk Eğitim Sen üyesi olduğu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği yayınladığı basın açıklaması ile okul müdürlerine haksızlık yapıldığını iddia etti.

Beykoz İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği yöneticileri, Okul Müdürü Göksel Biçer’in Türk Eğitim Sen üyesi olduğu için göstermelik mülakat ile müdürlük görevinden uzaklaştırıldığını iddia etti. Okul Aile Birliği Başkanı Selma Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri basın açıklaması yayınlayarak durumu protesto etti.

İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından yayınlanan basın açıklaması şu şekilde;

Okul müdürümüz Göksel Biçer, 2010 yılından itibaren okulumuzda okul müdürü olarak görev  yapmakta olup öncesinde de ilçemizde farklı okullarda yönetici olarak çalışmıştır. Okul müdürümüz Göksel Biçer Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2010 yılında yapmış olduğu yazılı sınav sonucuna göre okulumuza müdür olarak atanmış ve sekiz yıl görev yaptığı okulumuzda velilerle, öğretmenlerle, öğrencilerle ve çevreyle işbirliği içerisinde sosyal, sportif, kültürel ve akademik olarak okulumuza bir çok başarılar kazandırmıştır.

Eğitim Yönetimi ve Denetim  alanında yüksek lisans yapan, uzman öğretmen olan ve birçok ödülü bulunan müdürümüz Beykoz ilçesinde en yüksek puana sahip iken 2018 yılı nisan ayında aynı okulda sekiz yılını ve dört yılını dolduran müdürlerle beraber göstermelik iki dakika süren mülakata alınmış ve Türk Eğitim Sen üyesi olduğu için 54 puan verilerek müdürlük görevi üzerinden alınmıştır. Eğitim Bir Sen üyelerine ise 90 ve üzeri puanlar verilmiştir.

Gerek okumakta olan  gerekse mezun öğrencilerimiz üzerinde çok büyük emeği olan, eğitim yöneticiliği Beykoz genelinde çok iyi bilinen, bütün bu başarılı özelliklerin birleşen ismi Göksel Biçer müdürümüzün okulumuzda görev yapmasından çok büyük onur duyduk.

Yapılan bu haksızlığı şiddetle protesto eder ve kamuoyunun takdirine saygıyla sunarken, bizleri üzen, anlamakta zorluk çektiğimiz bu uygulamanın, Göksel Biçer Müdürümüz gibi mağdur edilen tüm eğitim yöneticilerinin mağduriyetinin giderilmesi için İlçe ve İl Milli Eğitim yöneticilerinin konuyu yeniden değerlendirmelerini istiyoruz.             

İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Selma Yıldız                     

Başkan Yardımcısı Deniz Yalçıner

Üye Zeynep Özkan

Beykoz İshakağa okulunda usulsüz uzaklaştırma iddiası
Bizi Takip Edin