Beykoz İshakağa Ortaokulu, Basketbol'da iddialı!

Beykoz İshakağa ve Şehit Ersin Güner Ortaokulu basketbol öğrencileri sahada galibiyet için kıyasıya mücadele etti.

Beykoz İshakağa Ortaokulu ve Şehit Ersin Güner Ortaokulu basketbol öğrencileri sahada galibiyet için kıyasıya mücadele etti….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İshakağa ve Şehit Ersin Güner Ortaokulu basketbol öğrencileri sahada galibiyet için kıyasıya mücadele etti.

Beykoz İshakağa Ortaokulu ve Şehit Ersin Güner Ortaokulu basketbol öğrencileri sahada galibiyet için kıyasıya mücadele etti. Beşiktaş takımının başarılı futbolcularından Ertuğrul Sağlam ve Nihat Kahveci gibi birçok futbolcuyu eğiten ve şu an Beykoz İshakağa Ortaokulu’nda beden öğretmenliği yapan Sabahattin Ömür’ün eğittiği minik basketbolcular, Şehit Ersin Güner Ortaokulu’nu 35’e 28′lik skorla yenmeyi başardı.

Maç bitiminde açıklama yapan Sabahattin Ömür, İshakağa Ortaokulu’nun basketbolda iddialı olduğunu ve bundan sonra basketbol denince akla gelecek ilk okulun İshakağa Ortaokulu olacağını vurguladı. Ömür, eğitim verdiği asıl branşının basketbol olmadığına değinerek spor dendiğinde bütün branşlara önem verdiğini ifade etti.

Öğrencileri ile bu zamana kadar çok çalıştıklarını, her maça şampiyon gibi çıktıklarını ve akabinde de kazandıklarını belirterek; “Bizim 4 ilkemiz var: Doğru çalışmak, dürüst çalışmak, iyi çalışmak ve çok çalışmaktır. Rakibimizde çok güçlüydü. Bizi yeneceklerine inanarak gelmişlerdi fakat karşılarında Beykoz’u temsilen İshakağa var, bunu unutmuşlardı. Mücadele çok zor geçti ama yıkılmadık. İkinci periyod da biraz daha baskımızı artırdık. Mücadelenin kazananı ve kupa sahibi biz olduk. Faul dahi yapmadan öğrencilerimiz, Eylül ayından bu zamana kadar çalışmanın meyvesini topladılar. Ben öğrencilerimle ne kadar gurur duysam azdır. Biz şu ana kadar Beykoz Belediye Başkanımızdan tebrik almadık, belki de duymamıştır. Biliyoruz ki, Başkanımız bu güzel haberi duyunca tebrik edecektir. Bundan böyle basketbol denince Beykoz’da ilk akla Beykoz İshakağa Ortaokulu gelecektir” dedi.

Zaferin mutluluğunun eğitmenleri ile paylaşan başarılı minik basketbolcular, bir araya gelerek galibiyet tablosu vermeyi de ihmal etmediler.

Beykoz İshakağa Ortaokulu, Basketbol'da iddialı!
Bizi Takip Edin